Wprowadzenie relikwii do Sanktuarium w Rajczy

3 lipca br. odbyły się uroczystości wprowadzenia relikwii bł. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy. Wydarzenie odbywało się w ramach corocznego Pikniku Królewskiego związanego z 353. rocznicą darowania obrazu Matki Bożej rajczańskim góralom przez Króla Jana Kazimierza i 5. rocznicą koronacji wizerunku „Madonny z warkoczem”.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: parlamentarzyści, samorządowcy szczebla: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz poczty sztandarowe. Powiat Żywiecki reprezentowali Starosta Andrzej Kalata, Członek Zarządu Powiatu Jan Witkowski oraz Radni Powiatu: Aleksandra Legierska i Grzegorz Rybarski.   

Uroczystościom przewodniczył Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, który w trakcie homilii wspominał wizytowanie między innymi żywieckich parafii w czasach kiedy był biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej oraz podkreślił, że „Żywiecczyzna zawsze była symbolem stabilnej religijności”. Kardynał kilkakrotnie nawiązał do wojny Ukrainie i solidarnej postawy społeczeństwa polskiego. „Wszyscy się modlimy o to, żeby ta niesprawiedliwa wojna wywołana przez Rosję wobec Ukrainy się skończyła, żeby nie cierpieli i ginęli ludzie, żeby na świecie i wokół nas, także i w naszych domach, w naszych rodzinach zapanował spokój” – zaznaczył duchowny.

Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy wydarzenia przeszli z kościoła na teren amfiteatru przy Centrum Kultury, gdzie odbył się „Piknik królewski” z degustacją potraw i występami zespołów. W trakcie części oficjalnej odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na remont zabytkowych organów w sanktuarium.

źródło: powiat żywiecki

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry