WOPR miało pracowity weekend

Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu, poinformowało na swoim profilu o licznych działaniach minionego weekendu.

➡️ Sobota, 16.07.2022.
Weekend rozpoczął się chłodną sobotą wraz z licznymi opadami deszczu oraz silnym, zmiennym wiatrem, który m.in. przyczynił się do potargania grota w jednym z jachtów kabinowych.
Około godziny 18:30 ratownicy dyżurni Bazy Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR nad Jeziorem Żywieckim podczas rutynowego patrolu akwenu zauważyli jacht kabinowy, który na wysokości przystani Yacht Klub Polski Bielsko “walczył” z nasilającym wiatrem.
Zważając na stale pogarszające sie warunki pogodowe oraz awarie – rozerwany żagiel, ratownicy Beskidzkie WOPR wraz z załogą podjęli decyzje o odholowaniu jednostki do Przystań u Siudego.
➡️ Niedziela, 17.07.2022
Ratownicy Bazy Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR nad Jeziorem Żywieckim udzielili pomocy załodze jachtu typu Omega, która z racji silnego wiatru nie radziła sobie z odejsciem od kei przy jednym z ośrodków nad Jeziorem Żywieckim.
Ponadto, w Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu wystartował! KURS MŁODSZEGO RATOWNIKA!
W niedzielę odbyło się spotkanie organizacyjne oraz egzamin wstępn!
Dzięki wysokiej frekwencji naszych ratowników wolontariuszy przez cały weekend, przeprowadziliśmy liczne ćwiczenia przy użyciu łodzi motorowych oraz skutera wodnego.
Dzięki wspólnej, regularnej pracy jesteśmy w stanie zapewnić maksymalną gotowość oraz zminimalizować czas potrzebny do niesienia pomocy osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia nad wodą!

źródło/foto WOPR zywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt