Woodstock w Beskidach? Międzybrodzie Żywieckie mogło być gospodarzem Imprezy.

Przystanek Woodstock to jedna z największych cyklicznych imprez w naszym kraju. Jurek Owsiak planował zorganizować trzecią edycję imprezy na lotnisku w Międzybrodziu Żywieckim. Dlaczego nie doszła ona do skutku? 

Dziś to Pol’and’Rock Festival, w latach 1995–2017 nazywano go “Przystanek Woodstock”. Właściwie to Festiwal muzyczny organizowany przez Fundację “Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy” z pieniędzy uzyskanych od sponsorów, sprzedaży gadżetów oraz darowizn celowych. Impreza od samego początku przyciągała tłumy ludzi na którą zapraszane są zespoły z całego świata. 

W marcu 1997r. Jurek Owsiak poszukiwał miejsca na organizacje trzeciej edycji Przystanku Woodstock. Za namową znajomych trafił do Międzybrodzia Żywieckiego. Dostrzegł potencjał terenu u podnóży góry Żar, gdzie znajduje się lotnisko szybowcowe. 

Areoklub Polski, który był właścicielem terenu wyraził zgodę na organizację festiwalu. Potrzebna była jeszcze zgoda władz gminy Czernichów, gdzie niestety spotkał się z sprzeciwem miejscowych radnych. Owsiak wyznał, że do Międzybrodzia Żywieckiego może przyjechać nawet 20 tyś osób. Ówczesny wójt Czernichowa Adam Kos, widział potencjał turystyczny lecz miał obawy co do bezpieczeństwa.  Mieszkańcy gminy mieli podobne zdanie. 

Po Świętach Wielkanocnych wznowiono rozmowy na temat organizacji trzeciej edycji Przystanku Woodstock. Odbyło się posiedzenie na którym miała zapaść decyzja co do organizacji festiwalu. Radni byli jednomyślni, 15 głosów było przeciw organizacji imprezy, tylko jeden wstrzymał się od głosu. Radni jednomyślnie stwierdzili, że ze względów bezpieczeństwa nie wyrażają zgody na organizację Przystanku Woodstock w Międzybrodziu Żywieckim.

Ostatecznie impreza która była planowana w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się w Żarach, gdzie odbyło się kolejnych pięć edycji. Później Koncerty organizowane były w Kostrzynie nad Odrą. W 1997 roku finalnie zorganizowano 2-dniową imprezę. Obyła się 17-18 lipca i zgromadziła około 50tyś osób. to prawie trzy razy więcej ile zakładano podczas rozmów z władzami Gminy Czernichów. 

źródło: DobryReportaż / Wikipedia foto: Wiki

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt