Wojownicy Światów w Bielsku Białej – parada przejdzie ulicami miasta.

wojownicy światów bielsko

Już w przyszły weekend w Bielsku-Białej odbędzie się impreza rekonstrukcji historycznych. Imprezę poprzedzi parada, na ulice miasta wyjdą rycerze z różnych epok, nie zabraknie też postaci z baśniowych krain, Władcy Pierścieni, Gwiezdnych Wojen czy Mad Maxa.

Po raz drugi na zaproszenie Gandalfa i Powrotu Bractwa Śródziemia do Bielska-Białej na rozpoczęcie majówki przybędą Wojownicy Światów. Wezmą oni udział w marszu rekonstruktora i Turnieju Bractw Wszelakich, które odbywać się będą 29-30 kwietnia w Parku Słowackiego.

Organizatorzy –  Drużyna Najemna Szarego Ducha rekonstrukcji historycznej i Powrót Bractwa Śródziemia – The Return of the Brotherhood of Middle-earth oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej – przygotowują przegląd strojów i zwyczajów wszystkich epok, od czasów Piastów przez okres średniowiecza i średniowiecznej Japonii, po wiek XVII. Przybędą wojownicy z Francji i przedstawiciele polskiej szlachty, Szkoci, a także spadochroniarze z czasów II wojny światowej. Będą prezentacje wojsk polskich i amerykańskich, również Uniwersum Władcy Pierścieni, Star Wars, Mad Maxa i innych.

W wiosce rycerskiej prezentowana będzie broń, odbędą się warsztaty i pokazy kuchni średniowiecznej, nauka pisania u skryby, odsłaniane będą tajemnice zielarni. W programie także turniej rycerzy i wojów, nauka średniowiecznego tańca, strefa animacji z dmuchańcami, klaunami i różnymi atrakcjami. 

Wieczorami odbywać się będą pokazy; w niedzielę, 30 maja zapowiadana jest premiera widowiska spod znaku płaszcza i szpady, które przeniesie nas do XVII-wiecznej Francji. 
Udział w imprezie zapowiedziało ok.150 rekonstruktorów 

Po raz pierwszy odbędzie się turniej miecza i łuku dla publiczności, na który obowiązują zapisy.
Początek imprezy 29 kwietnia o godz. 13.00 na placu Ratuszowym, skąd marsz rekonstruktorów przejdzie do Parku Słowackiego.

Wojownicy Światów - Program

źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt