Wiślańskie Centrum Przesiadkowe nominowane do prestiżowego konkursu! [GŁOSOWANIE]

foto. FB Tomasz Bujok

W 2014 roku, Polskie Koleje Państwowe odsprzedały budynek dworca w Wiśle. Rozpoczęła się wówczas niezwykła transformacja, która odmieniła oblicze tego miejsca. Teraz  Wiślańskie Centrum Przesiadkowe, nominowane zostało do konkursu na Dworzec Roku 2023.

Wiślańskie Centrum Przesiadkowe Wisła Uzdrowisko

Budynek dworca oraz teren wokół, został odkupiony w 2014 roku od Polskich Kolei Państwowych co pozwoliło na rozpoczęcie działań i rozmów związanych z przywróceniem blasku i funkcji budynku. Konieczna była zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, klasyfikacji gruntów i szereg rozmów z kolejnymi spółkami kolejowymi. Dopiero w 2016 r. ruszyły prace projektowe. Prace modernizacyjne trwały do 2019r. Budynek znów stał się funkcjonalny i nie straszy turystów odwiedzających Wisłę. 

Zakres projektu objął prawą stronę parteru budynku dworca, w której powstały: toalety, hol wejściowy, informacja turystyczna, poczekalnia oraz kotłownia. W zakresie zagospodarowania terenu powstały także ciągi pieszo-jezdne, stojaki rowerowe oraz przystanek busów i postój taksówek. Obok budynku od strony północno-zachodniej zlokalizowano dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych i dojście do peronów. Remont budynku kosztował ok. 6 mln zł.

Dworzec Roku 2023 - Nominacja i Docenienie Centrum Przesiadkowego w Wiśle

Piękno Wiślańskiego Centrum Przesiadkowego nie umknęło uwadze mieszkańców i turystów, a także organizatorów prestiżowego konkursu Dworzec Roku. To tutaj znalazł się w finałowej siódemce! To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że starania i inwestycje nie poszły na marne.

Konkurs Dworzec Roku ma na celu wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce. To także okazja do propagowania dobrych praktyk w obsłudze podróżnych i promowania dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

Do końca października trwa możliwość oddania głosu na Wiślańskie Centrum Przesiadkowe Wisła Uzdrowisko w konkursie na Dworzec Roku 2023. Zagłosować można TUTAJ.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt