Wisła została zalana. Adam Małysz również walczył z żywiołem. [WIDEO & FOTO]

foto. FB Adam Małysz

W sobotę nad Polską przeszła fala intensywnych burz i opadów deszczu, a Wisła była jednym z miejsc, które znacznie ucierpiało. Skutkiem nawałnicy było zalanie terenów, drog oraz poważne uszkodzenia w okolicy. Adam Małysz przekazał w poście na Facebooku, że jego Galeria Sportowych Trofeów została również zalana.

Skutki nawałnicy w Wiśle

Strażacy w Wiśle mieli pełne ręce roboty! Zalane drogi i posesje, zerwane linie telefoniczne oraz powalone drzewa to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musieli się zmierzyć. W wyniku osunięcia się skarpy i zalania torów, linia kolejowa Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce została zablokowana, co wywołało konieczność wstrzymania ruchu pociągów. Podróżni zostali zmuszeni do skorzystania z zastępczej komunikacji autobusowej. Nawet droga wojewódzka w centrum miasta była częściowo nieprzejezdna, a 4 mosty dojazdowe w Dziechcince stanęły w obliczu zagrożenia. Innym dotkniętym skutkami nawałnicy miejscem były Baseny Wisła, które były zmuszone zakończyć sezon letni wcześniej niż planowano. Ucierpiało też Muzeum Beskidzkie. Woda zalała w nim pomieszczenia gospodarcze. 

foto. FB Tomasz Bujok, internauci

Skoczek narciarski i powódź: Adam Małysz walczył z nawałnicą

Wśród osób dotkniętych nawałnicą był Adam Małysz, były skoczek narciarski i obecny prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Na swoim facebookowym profilu opublikował filmik pokazujący wysoki poziom wody, który zalewał jego Galerię Sportowych Trofeów. Wraz z filmikiem podzielił się informacją, że ze względu na zniszczenia galeria będzie musiała na pewien czas pozostać zamknięta.

Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja Galeria Sportowych Trofeów została całkowicie zalana. Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla Was ponownie otworzyć. – poinformował

Galeria Adama Małysza ponownie otwarta

Dzisiaj możemy cieszyć się dobrą wiadomością – galeria została przywrócona do stanu używalności i ponownie jest otwarta dla zwiedzających. Niestety, część eksponatów i infrastruktury została zniszczona, ale prace nad odbudową są w toku.

Kochani! Po trzech dniach ciężkiej pracy i zarywania nocek, przy pomocy rodziny i przyjaciół, udało nam się doprowadzić Galerię do stanu używalności. Już dziś możemy zaprosić Was ponownie do zwiedzania! Niestety, powódź spowodowała, że część eksponatów oraz infrastruktury została zniszczona, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość. – informuje Adam Małysz na swoich mediach społecznościowych
foto. FB Adam Małysz

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt