Wisła: Stosował przemoc wobec swoich dziadków – mężczyzna został aresztowany.

foto. Policja Cieszyn

Policjanci z Wisły zatrzymali 31-latka, który znęcał się nad swoimi dziadkami. Na wniosek policjantów i prokuratury cieszyński sąd wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich dziadków

Trwająca od trzech miesięcy udręka starszego małżeństwa- 75-letniego mężczyzny i jego 69-letniej żony, wobec których 31-letni wnuk stosował przemoc psychiczną i fizyczną, zakończyła się zatrzymaniem sprawcy przemocy. 31-latek wszczynał awantury, ubliżał swoim dziadkom i stosował wobec nich przemoc psychiczną i fizyczną. Kiedy o takiej awanturze (4 listopada) zostali powiadomieni policjanci, natychmiast pojechali pod wskazany adres w Wiśle. Niestety podczas interwencji policjanci potwierdzili, że to nie pierwsza taka sytuacja i w rodzinie zdarzały się już wcześniej podobne. Mężczyzna bez szczególnego powodu wszczynał wcześniej liczne awantury. W związku z tym, że sytuacja taka się miała powtarzać od co najmniej trzech miesięcy, a w dniu interwencji 31-latek uderzył pokrzywdzonych i zniszczył mienie warte 1200 zł, został zatrzymany. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Cieszynie na wniosek policji wystąpił o tymczasowe aresztowanie sprawcy przemocy, do którego przychylił się sąd na posiedzeniu w dniu 6 listopada. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Teraz najbliższe trzy miesiące 31-latek spędzi w areszcie. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina - przemoc jest przestępstwem

Przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja, pracownik socjalny ma obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym problemem same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc i zwróćmy się do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Pamiętaj, że masz prawo do godnego życia, bez ciągłego poczucia strachu. Masz prawo do życia bez przemocy, cierpienia i upokorzeń.
Pamiętajmy! Na przemoc domową nie można pozostawać obojętnym. Szybka reakcja może ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jeśli jesteś osobą doznającą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policjantów lub inne pomocowe instytucje.
Wsparcie i porady można otrzymać również od operatorów infolinii przeznaczonych dla osób doznających przemocy w rodzinie, np. Ogólnopolski Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” telefon 800 120 002 czy Linia Pomocy Pokrzywdzonym telefon 222 309 900.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt