Wisła: Nieodpowiedzialny kierowca BMW zatrzymany – pędził z nadmierną prędkością

W Wiśle patrol cieszyńskiej drogówki zatrzymał prawo jazdy 40-letniemu kierowcy bmw, który pędził z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierujący został ukarany wysokim mandatem. To tylko jeden z wielu przypadków nadmiernego przyspieszania na naszych drogach, które prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków.

Mimo trudnych warunków, kierowca znacznie przekroczył prędkość

Policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego tak ważne jest dostosowywanie prędkości do warunków ruchu oraz przestrzeganie ograniczeń. Nadmierna prędkość nie tylko zwiększa ryzyko wypadków, ale także sprawia, że skutki tych wypadków są bardziej tragiczne.

17 stycznia w Wiśle na ulicy wyzwolenia, pomimo trudnych warunków na drodze, 40-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego jechał z prędkością 114 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Nierozsądny kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Policjanci cieszyńskiej drogówki natychmiast zatrzymali go do kontroli. 40-latek z pokorą przyjął wiadomość o utracie prawa jazdy na trzy miesiące. Mundurowi nałożyli na niego mandat w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Apel o bezpieczeństwo na drogach

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów drogowych nie powinno być motywowane obawą przed karą grzywny. To przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo na drogach i życie własne oraz innych uczestników ruchu. Apelujemy o ostrożność, skupienie, patrzenie na znaki drogowe i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Niech nasza jazda będzie bezpieczna dla wszystkich!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt