Willa Schneidera w Bielsku-Białej wystawiona na sprzedaż – cena zwala z nóg

foto: otodom.pl

W samym sercu Bielska-Białej, przy urokliwej ulicy Mickiewicza, stoi jedna z najbardziej uroczych pereł architektonicznych regionu – Willa Hermanna Schneidera. To wyjątkowe dzieło, którego początki sięgają początków XX wieku, właśnie trafiło na rynek nieruchomości. 

Willa Hermanna Schneidera - Bogata historia budynku

Willa Schneidera to nie tylko budynek – to żywa historia miasta, której korzenie sięgają lat 1903-1905, kiedy to została wzniesiona według projektu bielskiego architekta Andreasa Walczoka. Znana również jako Willa Schneidera, była niegdyś rezydencją fabrykanta juty Hermanna Schneidera. Zlokalizowana w otoczeniu rozległego ogrodu, łączy w sobie elementy secesji i neobaroku, z charakterystyczną wieżą z hełmem i mansardowym dachem z lukarnami, co nadaje jej niepowtarzalny urok.

Po latach zmieniających się właścicieli i różnorodnych funkcji, willa przeszła niedawno remont, przywracając jej blask i prestiż. Generalny remont wykonany w 2014 roku obejmował m.in. elewacje budynku głównego i budynku gospodarczego, wymianę stolarki zewnętrznej, dachu oraz ogrodzenia. Warto podkreślić, że wozownia została zrobiona pod klucz, a wszystkie prace przeprowadzono z dbałością o zachowanie oryginalnego charakteru budynku.

Obecnie oferowana na sprzedaż nieruchomość posiada ponad 10 pokoi o łącznej powierzchni 1200 metrów kwadratowych oraz rozległy ogród, co otwiera szerokie spektrum możliwości adaptacyjnych. Lokalizacja, układ pomieszczeń oraz własny parking umożliwiają różnorodne zagospodarowanie, od kancelarii po ekskluzywną restaurację czy butikowy hotel. Znajdując się na popularnym portalu nieruchomości, sprzedaż prowadzi bezpośrednio Patrycja Rozmarynowska-Jastrzębska, dyrektor oddziału Północ Nieruchomości w Bielsku-Białej.

Za zabytkowy budynek trzeba zapłacić prawie 10 milionów złotych. Jak można przeczytać w ofercie sprzedaży, cena obejmuje willę wraz dodatkowym budynkiem i działką.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt