FOTO: Wigilia dla ubogich i bezdomnych w Bielsku-Białej – wspólnie przełamali się opłatkiem

foto. diecezja bielsko-żywiecka

W dniu 24 grudnia około 200 osób zgromadziło się na wyjątkowej wieczerzy wigilijnej, która odbyła się w stołówce szkolnej na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Tego dnia bezdomni, osoby samotne i ubogie mieli okazję zasiąść do wspólnego stołu w towarzystwie biskupa Piotra Gregera, prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, duchowieństwa, samorządowców oraz wolontariuszy.

Spotkanie wigilijne pełne ciepła i wspólnoty

Wieczór Wigilijny to czas, który wielu z nas spędza w gronie rodziny i bliskich. Jednak nie każdy ma tę możliwość. Dlatego też Caritas oraz Bielskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta postanowili stworzyć wyjątkową okazję dla tych, którzy są bezdomni, samotni lub znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Przez wiele lat organizują oni spotkania wigilijne.

Prezes Towarzystwa, Michał Guzdek, podkreślił, że drzwi ich instytucji są zawsze otwarte dla tych, którzy potrzebują wsparcia. To była również pierwsza wigilia dla niedawno wybranego szefa bielskiego koła Towarzystwa. Dla wielu uczestników tego spotkania to nie tylko smakowite potrawy, ale przede wszystkim duchowe wsparcie i możliwość spędzenia tego wyjątkowego wieczoru w gronie przyjaciół.

Do udziału w wieczerzy zostali zaproszeni stałe podopieczne Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz mieszkańcy miejskiej noclegowni. To była okazja do spotkania, rozmowy i wspólnego świętowania.

Nie zabrakło również pięknej muzyki i kolęd, które uświetniły tę wyjątkową chwilę. Na scenie wystąpili artyści związani z Towarzystwem, takie jak zespół Albert Band oraz utalentowane wokalistki: Ola Nykiel i Magdalena Siedlok, która była finalistką The Voice Kids Poland.

foto. diecezja bielsko-żywiecka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt