Widzowie poczuli już magię świąt na przedpremierze filmu ,,Uwierz w Mikołaja”.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W niedzielę – 5 listopada w kinie Helios w Galerii Sfera w Bielsku-Białej odbył się przedpremierowy pokaz produkcji Uwierz w Mikołaja z udziałem ekipy filmowej i władz miasta. To wzruszająca, momentami zabawna, a momentami dramatyczna świąteczna opowieść. Oczywiście wszystko się dobrze kończy. Oficjalnie film wchodzi do kin 10 listopada.

O czym opowiada film ,,Uwierz w Mikołaja''?

Film ,,Uwierz w Mikołaja” jest o miłości, tęsknocie za kimś bliskim, za dobrym życiem. Z powodu śnieżycy Agnieszka zostaje odcięta od reszty świata w górskiej chatce, ale nie jest tam sama, bo na jej drodze staje Mikołaj, wcale nie święty. Mała Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej i rodzinnej, próbują przygotować tradycyjną wigilię, a pomaga im w tym policjant o imieniu Robert. Zaglądamy też do zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki Happy End.

W filmie zobaczymy wielu znanych i cenionych aktorów, m.in. Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka. Poza Bielskiem-Białą sceny do filmu kręcone były w okolicach Milówki, Goczałkowicach-Zdroju i w Warszawie.

Wielkie emocje, moc wzruszeń i podziękowania dla Bielska-Białej

Po projekcji każdy mógł zadać pytanie aktorom – filmowej Agnieszce i Mikołajowi, czyli Aleksandrze Grabowskiej i Grzegorzowi Daukszewiczowi, reżyserce Annie Wieczur, producentce Magdzie Nalepie, autorce książki Magdzie Witkiewicz oraz producentowi Piotrowi Belce.

Reżyserka, która po raz pierwszy oglądała film z widownią, dziękowała bielskiej publiczności za reakcje. Trzeba przyznać, że widzowie bardzo dobrze oddawali momenty wzruszeń, ale też te które ich bawiły. A salwy śmiechu pojawiały się w sali kinowej dość często, zwłaszcza kiedy kamera gościła w domu opieki Happy End.
Reżyserka Anna Wilczur wyraziła również swoją wdzięczność mieszkańcom Bielska-Białej i władzom miasta za pomoc i wsparcie podczas trudnych zimowych zdjęć.
– Chcę bardzo podziękować za to, że cały ten czas, bardzo trudnych, bo zimowych zdjęć, był tutaj wspaniały. Mieszkańcy okazali się pozytywnie nastawieni. Mimo tego, że zajęliśmy ulice waszego centrum, to nie było ani jednego momentu, w którym czulibyśmy się intruzami. Wręcz przeciwnie – spotkaliśmy się tu ze świetną organizacją, mocnym wsparciem władz, Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego – za co bardzo dziękuję – wychwalała reżyserka.

Magda Witkiewicz, autorka książki “Uwierz w Mikołaja,” na podstawie której powstał scenariusz filmu, była obecna na przedpremierowym pokazie. Dla niej to moment wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy mogła zobaczyć film w całości. Jej wzruszenie i zachwyt były wyraźnie widoczne. To dla niej niezwykły prezent, ponieważ film jest pierwszą zekranizowaną adaptacją jej książki i to właśnie w Bielsku-Białej.
– Jestem bezkrytycznie zachwycona – mówiła. – To taki mój prezent na 15 lat od debiutu i pierwsza zekranizowana książka. Dzieje się coś niewiarygodnego.

Dlaczego producenci wybrali miasto Bielsko-Biała?

Akcja książki Magdy Witkiewicz pierwotnie rozgrywa się na Kaszubach, ale producenci postanowili przenieść ją do górskiej scenerii, co stanowi istotny element filmu. Okolice Bielska-Białej zachwyciły ich pięknem i krajobrazem. Dodatkowo, przyjęcie ze strony władz miasta było entuzjastyczne, operatywne i pomocne, co przekonało twórców do wyboru Bielska-Białej.

Bielsko-Biała odgrywa istotną rolę w filmie, a widzowie nie będą mieli wątpliwości, że to właśnie tutaj rozgrywa się akcja. Widok centrum miasta z lotu ptaka, urocze ulice oświetlone na święta, charakterystyczna ulica Schodowa, Dworzec Bielsko-Biała Główna, jarmark świąteczny w ramach Świąt na Starówce, a nawet bielskie tablice rejestracyjne – to wszystko staje się częścią świątecznej opowieści. Pojawiały się nawet głosy producentów o tym, że druga część filmu też mogłaby zostać nakręcona u nas.

Warto obejrzeć film "Uwierz w Mikołaja"

“Uwierz w Mikołaja” to film, który przynosi radość i wzruszenie każdemu widzowi, niezależnie od wieku. To produkcja pełna świątecznej magii, pięknych krajobrazów i emocji. Bielsko-Biała, jako tło dla tej opowieści, dodaje jej dodatkowego uroku. Dla mieszkańców miasta to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć swoje ulice i miejsca na wielkim ekranie. Dla pozostałych widzów to doskonała okazja, aby odkryć urok Bielska-Białej i poczuć klimat zbliżających się świąt.

Warto uwierzyć w Mikołaja i wybrać się na seans tego filmu, który zapewni wam mnóstwo świątecznych emocji. To produkcja, która udowadnia, że święta to czas cudów, magii i miłości. Oficjalnie film wchodzi do kin 10 listopada.

od lewej reżyserka Anna Wieczur, autorka książki Magda Witkiewicz i producentka Magda Nalepa
Producenci Anna Nalepa i Piotr Belka
Filmowa Agnieszka i Mikołaj, czyli Aleksandra Grabowska i Grzegorz Daukszewicz

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt