[Wideo] Wypadek w Tunelu Emilia – Sprawca jechał ponad 170km/h

foto: GDDKiA

W niedzielę doszło do poważnego wypadku drogowego w tunelu Emilia w Lalikach, na drodze S1 prowadzącej do granicy w Zwardoniu. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody, a łącznie podróżowało nimi dziesięć osób. W wyniku kolizji cztery osoby zostały ranne, w tym dwie w stanie ciężkim.

Wypadek w tunelu Emilia

Na miejsce akcji przybyły cztery karetki pogotowia oraz pięć zastępów straży pożarnej. Ze względu na złe warunki pogodowe, nie było możliwości sprowadzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tunel był całkowicie zamknięty przez kilka godzin, co było niezbędne do przeprowadzenia akcji ratunkowej i dochodzenia.

Jak poinformował Tomasz Kołodziej z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, dwie osoby znajdują się w stanie ciężkim. Są to kobiety w wieku 17 i 36 lat, obie obywatelki Słowacji. Pozostałe dwie osoby odniosły lżejsze obrażenia. Sprawca zdarzenia jechał przez tunel z prędkością ponad 170 km/h.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła wczoraj nagranie z kamer w tunelu, które zarejestrowały moment wypadku. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt