[WIDEO] Rysie w Beskidach – niezwykłe spotkanie uchwycone przez turystkę!

zdjęcie ilustracyjne

Beskidy to miejsce pełne uroku i piękna przyrody, gdzie turystyka górska to prawdziwa przyjemność. Jednak czasem to przyroda zaskakuje nas niezwykłymi spotkaniami. Dwie turystki miały niedawno okazję do niezwykłego obcowania z tajemniczymi mieszkańcami tych okolic – rysiami.

Rysie na szlaku w Beskidach: Spotkanie z dzikimi drapieżnikami

Turystki spacerujące po Beskidzie Śląskim miały niezwykłe szczęście. Spotkały dwa rysie bawiące się w śniegu na szlaku. To spotkanie zostało uwiecznione na nagraniu, które pojawiło się na fanpage miasta Wisła. Na filmie możemy zobaczyć, jak rysie przecinają szlak i przebiegają między zaspami śniegu w lesie.

”– Ależ dziś spotkanie! Wędrówki po naszych lasach, to nie tylko piękne krajobrazy, ale też możliwość obcowania z wyjątkowymi mieszkańcami tych terenów! Na filmie rysie, które chyba też zaskoczył listopadowy śnieg!” – czytamy

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym charakteryzuje się ryś?

Ryś to drapieżnik, który od dawna jest stałym elementem beskidzkiego krajobrazu. Jest to zwierzę aktywne głównie w nocy i unika kontaktu z ludźmi. Jednak ostatnio miało miejsce wyjątkowe spotkanie, które przypomniało nam o ich obecności w tych okolicach.

Ryś charakteryzuje się długimi kończynami, krótkim ogonem i niewielką głową osadzoną na krótkiej szyi. Jego łapy są szerokie, co ułatwia mu poruszanie się po śniegu. W trakcie chodzenia ryś chowa swoje pazury. Jego sierść jest gęsta, miękka i puszysta, a zimą wydaje się znacznie potężniejszy niż latem.

Ryś posiada doskonały wzrok i słuch. Jego oczy są bardzo dobrze przystosowane do widzenia w warunkach słabego oświetlenia. Ma zdolność dokładnego oceniania odległości od swojej ofiary. Co więcej, słuch rysi jest lepiej rozwinięty niż u ludzi. Są one zdolne do usłyszenia dźwięków o wyższych częstotliwościach, sięgających 60-70 kHz.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry