[WIDEO] Próba wyłudzenia mandatu przez policjantów?

Od niedawna obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podwyższył kary za wykroczenia drogowe. Znacznie surowsze stawki kar mają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Jak się jednak okazuje – niektórzy policjanci przystąpili do jego egzekwowania w dosyć niecodzienny sposób.

Na kanale YouTube zamieszczono materiał wideo, który pokazuje dziwne zachowanie policjantów przed przejściem dla pieszych. Autor filmu nie ma wątpliwości – to było próba wyłudzenia.

Bielsko-Biała rondo PCK i Sempołowskiej policjanci zatrzymali się przed pustym przejściem dla pieszych, myśleli że ich wyprzedzę, ale ja się zatrzymałem więc żeby nie wyglądało na to że polują na jelenia, pan policjant opuścił szybę i zapytał czy przypadkiem nie trąbiłem na nich.

 

Po obejrzeniu nagrania faktycznie można odnieść wrażenie, że funkcjonariusze chcieli sprowokować kierowcę do złamania zakazu wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Według nowego taryfikatora, nieuwaga kierowcy w tej sytuacji mogła się zakończyć mandatem w wysokości minimum 1,5 tys. zł.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt