[WIDEO] Można już zobaczyć kolejny odcinek serialu o Bielsku-Białej.

kadr z filmu

Bielsko-Biała jest jednym z tych miejsc, które skrywają bogatą historię, piękno przyrody i kulturalne skarby. To miasto kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029, a kolejny odcinek serialu przygotowanego przez Bielskie Centrum Kultury już zawitał na miejskim kanale YouTube.

W opisie serialu czytamy: W unikalnym wielobarwnym wzorze pojawiają się dwa dominujące motywy: przepleciona krętą nicią rzeki Białej historia dwóch kiedyś odrębnych miast. Coś je łączy. To opowieść, która jest utkana z energii kupców, rzemieślników i inżynierów. W pulsującym rytmie historii i zmian społecznych słychać echo dialogu różnych kultur. Splatają się doświadczenia i emocje. Ciągły ruch interferuje ze spokojem niezmiennie trwającej górskiej przyrody.

Serial będzie publikowany co tydzień, co daje widzom okazję do regularnego poznawania miasta. Początkowo planowano 9 odcinków, ale w trakcie prac okazało się, że ciekawostek i miejsc do pokazania jest tak wiele, że planowane jest więcej odcinków. To oznacza, że widzowie mogą spodziewać się jeszcze głębszego wglądu w historię i kulturę Bielsko-Białej.

Serial o Bielsku-Białej, odc. 5

Serial o Bielsku-Białej, odc. 3

Serial o Bielsku-Białej, odc. 2

Serial o Bielsku-Białej, odc. 1

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt