[WIDEO] Duża grupa kibiców Wisły-Kraków pod stadionem. Musiała reagować policja.

foto. Jakub Fundali (X)

Kibice Wisły Kraków tłumnie zjawili się pod stadionem w Bielsku-Białej. Stadion został zamknięty, a kibice zostali otoczeni przez policję.

Niezwykle istotnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa na meczu był kordon policji. Już przed rozpoczęciem spotkania, pod bramami Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zgromadziła się duża grupa kibiców gości, wspierających drużynę Wisły Kraków. Szybko zareagowano, zamknąć bramy stadionu, by uniknąć niepożądanych incydentów.

Podczas meczu kibice z Wisły Kraków zaintonowali kilka przyśpiewek i rozciągnęli tzw. flagę. Zabezpieczał ich kordon policjantów, którzy byli wyposażeni w kaski, tarcze oraz butle z gazem pieprzowym, gotowi do reakcji w razie potrzeby.

Po kilkunastu minutach grupa kibiców zaczęła przemieszczać się w kierunku parkingu obok stacji Bielsko-Biała Lipnik. Tam wsiedli do zaparkowanych samochodów i w towarzystwie funkcjonariuszy policji wyjechali z miasta. Dzięki tej kontrolowanej operacji udało się uniknąć zamieszek i potencjalnych star

Służby policyjne przewidywały różne scenariusze, ale najważniejszym zadaniem było uniknięcie sytuacji, w której kibice próbowaliby siłą forsować wejście na obiekt. Na szczęście, dzięki skoordynowanej akcji, takie incydenty nie miały miejsca.

Na terenie stadionu zaparkowana była m.in. armatka wodna, gotowa do ewentualnego użycia w przypadku potrzeby. Po ulicach miasta poruszał się patrol konny, który jest skutecznym środkiem kontroli tłumu i przeciwdziałania niepokojom. Wokół stadionu było dziesiątki radiowozów, co stanowiło ważny element zapewnienia szybkiej reakcji na ewentualne sytuacje. Niektórzy funkcjonariusze patrolujący okolicę byli wyposażeni w broń gładkolufową, co stanowiło ostateczne zabezpieczenie w przypadku zagrożenia.

Szacuje się, że grupa kibiców Wisły liczyła od 150 do 200 osób.

Źródło: bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt