Fotorelacja: WAWRZYŃCOWE HUDY 2022

6 sierpnia br. w Ujsołach, w ramach 59 Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbyły się po raz już czterdziesty czwarty Wawrzyńcowe Hudy, a na deskach Amfiteatru “Pod Muńcołem” wystąpiły polskie i zagraniczne zespoły.

W tym roku swój repertuar zaprezentowały zespoły z Węgier, Macedonii, Bułgarii oraz Słowacji, a także zespoły z odległych zakątków Polski – Honaj z Dursztyna, Markowianie z Markowej, Dolina Nowego Sołońca ze Złotnika, Rybarzowice z Rybarzowic oraz Ziemia Beskidzka z Mesznej. Zatańczyły i zaśpiewały także rodzime Młode Juhasy.

Na stoiskach można było obejrzeć i zakupić między innymi wyroby ceramiczne, ręczne robótki na drutach i szydełku, drewniane zabawki, rzeźbione w drewnie serca, obrazki z kwiatów zatopionych w żywicy, obrazy, pierniczki, swojskie miody czy pamiątki związane z naszą imprezą. Nie zabrakło też stoisk z atrakcjami dla naszych najmłodszych uczestników – były baloniki, wata cukrowa, popcorn oraz cieszące się powodzeniem dmuchańce. Dla amatorów kuchni regionalnej OSP Ujsoły przygotowało placki ziemniaczane prosto z blachy.

Zwieńczeniem sobotnich atrakcji o. godz. 22.00 było podpalenie Hudy – specjalnie wykonanej konstrukcji składającej się z czterech wbitych w ziemię podłużnych pali, a na niej poukładanego piętrowo suchego chrustu. W tym roku wysokość hudy wyniosła 25 metrów.

Wśród licznie zgormadzonej publiczności znaleźli się również parlamentarzyści, samorządowcy oraz delegacje samorządów partnerskich. Starostwo Powiatowe w Żywcu reprezentowali Starosta Andrzej Kalata oraz Radny Powiatu Jacek Jarco.

Źródło/foto zywiec.powiat.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt