Wandalizm na przystanku autobusowym

Dzięki obywatelskiej postawie świadka Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego 16-letniego wandala, który kamieniem rozbił dwie szyby wiaty przystanku autobusowego. O losach chłopaka zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

W niedzielne popołudnie na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach pojawił się wandal, który obrzucił szklaną wiatę kamieniami, rozbijając dwie szyby. Świadkiem pewna kobieta, która natychmiast zawiadomiła o zdarzeniu Policję. Interwencja była pilna, a najbliżej byli mundurowi z bielskiej drogówki. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy schwytali wandala. Okazał się nim być 16-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Nastolatek był nietrzeźwy, po sprawdzeniu go alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Nieletni sprawca czynu karalnego trafił do policyjnej izby dziecka. Wartość uszkodzonego przez niego mienia została oszacowana na tysiąc złotych. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd rodzinny.

Policjanci  dziękują za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać nastoletniego wandala.

 

Źródło: KMP Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt