Wandale zniszczyli dziesięć wiat przystankowych – straty na 30tys. złotych

foto: MZD BB

W Bielsku-Białej nasiliły się przypadki wandalizmu. W ciągu zaledwie tygodnia zniszczono dziesięć wiat przystankowych, a największa aktywność wandali miała miejsce w nocy z 13 na 14 maja. Straty finansowe są znaczne, a sprawa została zgłoszona odpowiednim organom ścigania. Władze apelują do mieszkańców o współpracę i zgłaszanie takich incydentów.

Wandale zniszczyli przystanki w Bielsku-Białej

W ostatnim tygodniu Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zarejestrował dziesięć przypadków zniszczeń wiat przystankowych. Sytuacja stała się szczególnie dramatyczna w nocy z 13 na 14 maja, kiedy to zniszczono aż osiem szyb na różnych przystankach. Incydenty te rozpoczęły się od przystanku przy ulicy Żywieckiej, w pobliżu stadionu miejskiego, a następnie przeniosły się w kierunku Komorowic i Hałcnowa.

Straty wynikające z tych aktów wandalizmu oszacowano na około 30 tysięcy złotych. Władze miasta natychmiast podjęły kroki w celu naprawy uszkodzonych wiat przystankowych. Zlecono już prace naprawcze, a jednocześnie zgłoszono sprawę do organów ścigania, mając nadzieję na szybkie ujęcie sprawców.

Wydział Komunikacji zaapelował do mieszkańców Bielska-Białej o współpracę i zgłaszanie wszelkich przypadków wandalizmu na Policję i Straż Miejską. Tylko wspólnym wysiłkiem można przeciwdziałać takim incydentom i chronić mienie publiczne przed dalszymi zniszczeniami.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt