W Żywcu uruchomiono całodobowy telefon w sprawie odśnieżania!

Burmistrz Żywca poinformował, że intensywne opady śniegu skłoniły mieszkańców do licznych sygnałów dotyczących odśnieżania dróg na terenie miasta. W odpowiedzi na te potrzeby, burmistrz ogłosił uruchomienie telefonicznej linii miejskiej dotyczącej odśnieżania dróg, obejmującej wszystkie kategorie dróg na terenie miasta.

Odśnieżanie dróg na terenie Żywca - Jak Działa Infolinia?

Mieszkańcy Żywca mają możliwość skutecznego zaangażowania się w proces odśnieżania dróg. Można zgłaszać informacje o nieodśnieżonych drogach na terenie miasta. Trzeba zaznaczyć, że infolinia nie dotyczy sąsiednich gmin, ale skupia się wyłącznie na terenie miasta Żywiec. Po otrzymaniu zgłoszenia, dyspozytor przekazuje informacje na temat konieczności odśnieżenia do właściwego administratora.

“Przypominam, że nie wszystkie drogi na terenie miasta należą do kategorii dróg gminnych. Na jego terenie są też drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe, a znaczna część zgłoszeń dotyczyła właśnie tych dróg.” informuje burmistrz miasta Żywiec, Antoni Szlagor. 

Warto zaznaczyć, że nie zawsze możliwe jest natychmiastowe odśnieżenie wszystkich ulic, ale dzięki współpracy z mieszkańcami, można działać o wiele skuteczniej. 

Burmistrz podkreśla, że “akcja Zima” jest priorytetem, ale wymaga wsparcia społeczności lokalnej. Współpraca mieszkańców Żywca w zgłaszaniu problemów związanych z odśnieżaniem dróg może znacząco przyspieszyć proces usuwania śniegu i poprawić warunki na drogach w mieście.

Uruchomiona infolinia działa całodobowo pod numerem 604 575 764. W godzinach od 7:00 do 23:00 dostępny jest również numer 33 861 39 29. Administratorem linii jest Straż Miejska w Żywcu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry