W Żywcu i Węgierskiej Górce pobito rekord zbiórki

Wczoraj (29 stycznia) w Żywcu jak i w Węgierskiej Górce, od samego rana grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W obu miejscowościach pobito rekord zbiórki. Bardzo ciekawie było również w Gminie Świnna. 

W Żywcu uzbierano ponad 160tyś złotych

W samym Żywcu było wczoraj mnóstwo atrakcji. O 17.00 w Miejskim Centrum Kultury wystąpili podopieczni Fundacji Braci Golec. Restauracja Parole przygotowała koncert, licytacje oraz światełko do nieba. Również kino Janosik, w ramach grania z orkiestrą, przygotowało coś dla kinomaniaków.  Pod kładką, obok amfiteatru odbyło się doroczne morsowanie a na Żywickim rynku, w domu harcerza, można było oddać krew.

Sztab w Żywcu miał w tym roku w sumie 150 wolontariuszy, którzy kwestowali w samym mieście, jak i okolicznych miejscowościach. 

Podczas 31. Finału WOŚP w Żywcu zebrano kwotę 163 774, 90 zł. suma może ulec zmianie ponieważ napełniane są jeszcze e-skarbonki –  w ubiegłym roku zebrano 103 tys. zł.

Rekord zbiórki WOŚP w Węgierskiej Górce

W niedziele działo się naprawdę wiele. Sztab WOŚP w Węgierskiej Górce przygotował bogaty program na ten dzień. Już od samego rana można było oddać krew na parkingu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce.  Odbył się także kiermasz ciast przy kościołach w Węgierskiej Górce, Cięcinie, Żabnicy, Rajczy i Wieprzu.  W ramach Finału WOŚP odbył się jubileuszowy, już 10 Moto WOŚP. Od godziny 15 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce rozpoczął się Finał. Odbyły się warsztaty, występy, pokazy, koncerty, a nawet potańcówka. 

W Węgierskiej Górce padł rekord zbórki. Wolontariusze zebrali 194 161, 30 zł.

Orkiestra grała także w Gminie Świnna

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnnej również przygotował mnóstwo atrakcji. Na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury  można było zobaczyć występy zespołów  Z.E.N.I.T, Dekonstrukcja, Portabless czy CENTRUM. Orkiestra grała  ku pamięci Mietka Krzaka. Licytowany był jego kij, który był nierozłącznym elementem podczas wędrówek. O godzinie 20:00 Grupa Artystyczna KAMAN zaprezentowała widowisko teatru ognia.

W Gminie Świnna, wolontariusze  zebrali kwotę 54 280 zł. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt