W Żywcu doszło do potrącenia nastolatki. Z obrażeniami trafiła do szpitala.

foto. Żywiec112

Dzisiaj przedpołudniem doszło do groźnego zdarzenia. Nastolatka przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona. 

Potrącenie 15-latki w Żywcu

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00 na ul. Batorego na wysokości Taxor. w Żywcu. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący citroenem 46 latek nie ustąpił pierwszeństwa 15 letniej pieszej będącej na oznakowanym przejściu dla pieszych i doprowadził do jej potrącenia. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania

Bezpieczeństwo na drogach

Wypadki drogowe, zwłaszcza te na pasach dla pieszych, są jednymi z najczęstszych przyczyn obrażeń ciała i zgonów na drogach. Dlatego tak ważne jest podkreślanie konieczności zachowania ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kierowcy powinni zawsze zachować szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych. Obowiązek ten wynika z przepisów ruchu drogowego i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Piesi z kolei powinni pamiętać o właściwym korzystaniu z przejść i unikaniu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt