W Wiśle zostanie wybudowany drugi 5-gwiazdkowy hotel. Zastąpi obecną ruinę – WIZUALIZACJE

nowy hotel halny wisła
foto. Q2 Studio

Wisła, malownicza miejscowość w Beskidach, szykuje się na powitanie drugiego 5-gwiazdkowego hotelu. Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na budowę hotelu Halny, który ma zapewnić luksusowe i wyjątkowe doświadczenie dla odwiedzających. Przed rozpoczęciem budowy, konieczne jest jednak wyburzenie opuszczonego domu wczasowego “Halny”. 

Nowy Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle

Wisła, znana jako “Perła Beskidów”, przyciąga turystów swoim urokiem i możliwościami rekreacyjnymi. Obecność 5-gwiazdkowego hotelu w tej okolicy będzie stanowić wielką wartość dodaną dla miejscowej turystyki i przyciągnie zarówno polskich, jak i zagranicznych gości. Hotel Halny stanie się atrakcyjnym miejscem dla miłośników górskich krajobrazów, sportów zimowych i aktywnego wypoczynku.

Inwestor hotelu Halny, firma PARDUS Sp. z o.o. przedstawił wniosek o pozwolenie, w którym zawarto szczegółowy opis planowanej budowy. Projekt obejmuje budowę budynku hotelowego wraz z urządzeniami budowlanymi, budowę murów oporowych, basenu zewnętrznego oraz modernizację sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. Istniejący budynek domu wczasowego zostanie rozebrany, aby uczynić miejsce przyjaznym i przystosowanym do nowego hotelu.

Historia Domu Wczasowego "Halny"

Na pocztówce z 1986 roku Halny jawi się jako oaza życia pośród beskidzkich szczytów. Na balkonach można podziwiać wczasowiczów wylegując się na wygodnych leżakach. Przedstawiony krajobraz zachwyca swoją malowniczością i spokojem. Turystka na betonowej ścieżce, siedząca pod kolorowym parasolem z książką w dłoni, oddaje się lekturze w otoczeniu majestatycznych gór.

foto. Krajowa Agencja Wydawnicza

Dom Wczasowy Halny był kompleksem oferującym 100 komfortowych miejsc noclegowych. Goście mogli delektować się regionalnymi specjałami w przytulnej jadalni oraz skorzystać z mini siłowni, która pozwalała zachować formę nawet na urlopie. Wieczorne spotkania przy ognisku czy w kawiarence z salą dyskotekową wśród górskich szczytów dostarczały niezapomnianych wrażeń. A jeśli ktoś nie mógł się rozstać ze swoim czworonożnym przyjacielem, mógł zabrać go na wakacje. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc na terenie Domu Wczasowego Halny było oczko wodne z kaskadami wody i barwnymi rybkami. To miejsce przywitało przyjezdnych swoją uroczą naturą, sprawiając, że zapominali oni o codziennych zmartwieniach i zanurzali się w sielankowej atmosferze.

Niestety, pomimo tego idyllicznego obrazu, historia Domu Wczasowego Halny miała także swoje smutne zakończenie. Z powodu długów właściciela, miejsce to zostało nagle zamknięte. Jednak nie wszystko stracone, bowiem ta nieczynna działka ma teraz szansę na drugie życie dzięki nowemu projektowi. Położona niedaleko Rynku i parku, działka staje się atrakcyjnym terenem pod inwestycję hotelową, co może przyciągnąć nowych turystów i przywrócić temu miejscu dawny blask.

Wizualizacje hotelu Halny w Wiśle

Wizualizacje nowego hotelu Halny zapierają dech w piersiach. Projekt został opracowany przez wrocławską pracownię Q2Studio, która ma doświadczenie w projektowaniu ośrodków wypoczynkowych, hoteli i resortów w górach i nad morzem. Warto zauważyć, że Q2Studio odpowiedzialne było także za projekt Białego hotelu Crystal Mountain, który obecnie jest jedynym 5-gwiazdkowym resortem w tej beskidzkiej miejscowości. Inspiracje z Crystal Mountain są widoczne w projekcie hotelu Halny, ale jego charakterystyczna brązowa elewacja nadaje mu wyjątkowość.

Wrocławska pracownia Q2Studio, oprócz projektu Crystal Mountain i nowego hotelu Halny, ma na koncie również projekt 4-gwiazdkowego Mercure Szczyrk Resort w Szczyrku z Aquaparkiem. Ten resort ma być jednym z najwyżej położonych hoteli w Polsce i obiecuje niesamowite widoki i wspaniałe wrażenia dla turystów odwiedzających Beskidy Śląskie.

foto. Q2 Studio

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry