W szpitalu wojewódzkim zakupiono kioski multimedialne. Pomogą pacjentom.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zainstalowano trzy kioski multimedialne z interfejsem graficznym. Urządzenia ułatwiają pacjentom poruszanie się po placówce.

Kioski multimedialne w Szpitalu Wojewódzkim

Kioski przystosowane zostały także do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących.

Urządzenia prezentują filmy w języku migowym, informujące o lokalizacji poradni i szpitalnych oddziałów. – Dla osób niedowidzących są komunikaty głosowe, które najprostszą trasą prowadzą do wyznaczonego celu. Kioski są łatwe w obsłudze. Wystarczy nacisnąć odpowiednią ikonę i otrzymuje się potrzebne informacje – poinformował Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego

W Szpitalu dostępne są trzy urządzenia. Pierwszy z kiosków zainstalowano w holu głównym Szpitala Wojewódzkiego, drugi na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a trzeci w miejscu, gdzie znajduje się Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.

Kioski multimedialne zostały kupione z ramach programu „Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej dla osób ze szczególnymi potrzebami”. Pieniądze na ten cel – 2 mln złotych – przekazało w formie grantu Ministerstwo Zdrowia.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry