W ramach konkursu zrobili filmy w 48h – będzie można je zobaczyć w Kinie Helios.

Dziewięć filmów krótkometrażowych zrealizowanych w Bielsku-Białej powalczy o nagrody 48HFP Poland z szansą zakwalifikowania się na festiwal w Cannes ! W mieście właśnie odbywa się pierwsza edycja tego wydarzenia. 

48 Hour Film Project to jedyny w Polsce konkurs, w którym rolę odgrywa czas. W ciągu jednego weekendu ekipy filmowe biorące w nim udział dają z siebie wszystko – tworzą i piszą scenariusz, kręcą i montują film i mają na to tylko 48 godzin!
Wyścig z czasem zaczyna się w piątek wieczorem podczas Kickoffu, kiedy organizatorzy ujawniają ekipom elementy, które muszą znaleźć się w filmie: rekwizyt, bohatera i tekst. Ponadto każda z ekip losuje dla siebie gatunek filmowy. Filmy wraz z dokumentami produkcyjnymi muszą być oddane po 48 godzinach, czyli w niedzielę wieczorem (na tzw. Dropoffie). W ciągu tygodnia w kinach odbywają się projekcje nakręconych dzieł. W następny weekend uczestnicy, media i goście zapraszani są na uroczystą galę rozdania nagród w aż 13 kategoriach (m. in. za: Najlepszy Film, Reżyserię, Zdjęcia, Scenariusz, Montaż, itp.).- czytamy na festiwalowej stronie

W ciągu tygodnia w kinach odbywają się projekcje nakręconych dzieł. Te z Bielska-Białej będzie można zobaczyć w kinie Helios w Galerii Sfera 14 czerwca o godzinie 18.00 w ramach Kina Konesera.

W weekend uczestnicy, media i goście zapraszani są na uroczystą galę rozdania nagród w kilkunastu kategoriach (m.in. za Najlepszy Film, Reżyserię, Zdjęcia, Scenariusz, Montaż itp.). W Bielsku-Białej gala odbędzie się 18 czerwca o godzinie 16.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. O tym, kto otrzyma nagrody, zdecyduje jury pod przewodnictwem znanego polskiego reżysera filmowego Janusza Zaorskiego.

Najlepszy film każdej lokalnej edycji 48HFP przechodzi do etapu międzynarodowego 48 Hour Film Project czyli na Filmapalooze, a stamtąd 15 najlepszych ekip trafi w wraz ze swoimi filmami prosto na festiwal w Cannes.

foto. 48HFP Poland (Facebook)

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt