W powiecie żywieckim w czasie weekendu doszło do trzech wyłudzeń pieniędzy !

W ostatni weekend na terenie Żywiecczyzny miały miejsce trzy przypadki oszustw internetowych, które doprowadziły do znacznych strat finansowych osób pokrzywdzonych. Oszuści wykorzystali różne metody manipulacji, aby zdobyć dostęp do pieniędzy ofiar. Policja apeluje o ostrożność i podkreśla konieczność weryfikacji wiarygodności sytuacji przed udzieleniem wsparcia finansowego.

Oszustwa internetowe stają się coraz bardziej wyrafinowane, dlatego ważne jest, aby być czujnym i nie dawać się zwieść manipulacjom. Straty finansowe i utrata oszczędności mogą być bolesne i trudne do odzyskania. Oszuści często podszywają się pod bliskie osoby lub sprzedawców na portalach internetowych. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i niezwłocznie zgłaszać podejrzane sytuacje na policję.

CZYTAJ TAKŻE:

Trzy osoby straciły łącznie prawie 25tys złotych

W jednym z przypadków, 45-letnia osoba z gminy Łodygowice stała się ofiarą oszustwa internetowego, tracąc 3,1 tys. zł podczas zakupów online. Oszust podający się za sprzedawcę na portalu internetowym zdołał wprowadzić ją w błąd i oszukać na znaczną kwotę.

W innym przypadku, 67-letnia kobieta z gminy Jeleśnia została oszukana przez osobę podszywającą się pod bliską jej osobę. Oszust prosił o wsparcie finansowe, twierdząc, że jest to pilna potrzeba. Niestety, starsza kobieta uwierzyła i straciła aż 21 tysięcy złotych, co stanowiło całe jej oszczędności.

Trzeci przypadek dotyczył 20-letniego młodego mężczyzny z powiatu żywieckiego, który padł ofiarą oszustwa polegającego na przekazaniu kodu Blik. Osoba podszywająca się za członka rodziny przekonała go do udzielenia wsparcia finansowego, co skutkowało utratą 500 złotych.

Policja apeluje przed oszustami

Policja ostrzega przed oszustwami internetowymi i apeluje o zachowanie ostrożności. Każda prośba o przekazanie środków finansowych powinna być dokładnie zweryfikowana. Warto skonsultować się z bliskimi i upewnić się, że osoba potrzebująca wsparcia faktycznie jest tym, za kogo się podaje.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt