W poniedziałek policjanci przeprowadzali akcję “Trzeźwość”

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na drogach Żywca i powiatu policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie akcji sprawdzono stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Wśród nich czterech było nietrzeźwych, a siedmiu znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj punktualnie o 4.00 rano rozpoczęły się policyjne działania „Trzeźwość”. Akcja trwała do godz. 12.00. W tym czasie policjanci zarówno w Żywcu, jak i powiecie sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Wśród nich czterech kierowców było nietrzeźwych, a siedmiu znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu. W czasie działań policjanci zatrzymali również 49-latka, który wybrał się na wycieczkę rowerową mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
 
Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy o tym, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu negatywnie wpływa na nasz styl i sposób jazdy, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

źródło KPP Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt