W Jasienicy planowana jest kolejna nowoczesna inwestycja – WIZUALIZACJE.

Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Jasienica

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna pracuje nad kolejnym projektem tj. utworzeniem Europejskiego Centrum Bezpieczeństwa, który jest innowacyjnym kompleksem edukacyjnym dedykowanym dla dzieci i młodzieży.

Europejskie Centrum Bezpieczeństwa w Jasienicy

Europejskie Centrum Bezpieczeństwa to nowoczesny kompleks edukacyjny skupiony na kształtowaniu świadomości dzieci i młodzieży w zakresie służb mundurowych, w tym policji, straży pożarnej, pogotowia, GOPR, WOPR, Straży Granicznej i wojska. Jednak to nie tylko teoria; młodzi ludzie zdobywają także praktyczne umiejętności.

Co zakłada projekt?

Projekt ten obejmuje budowę budynku głównego o powierzchni aż 4 tysięcy metrów kwadratowych. To tu odbywają się lekcje, warsztaty i szkolenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Symulatory zdarzeń, ekrany dotykowe, prezentacje multimedialne i telefoniczne aplikacje to tylko niektóre narzędzia używane w procesie nauczania.

Uzupełnieniem centrum są różne miejsca i obiekty stworzone z myślą o praktycznym nabywaniu umiejętności. Wśród nich znajduje się poligon z dedykowanymi stanowiskami do ćwiczeń podzielonymi na poszczególne służby. To idealne miejsce do poznawania pracy strażaków, policjantów czy ratowników medycznych.

Europejskie Centrum Bezpieczeństwa ma na celu przyciągnąć dzieci i młodzież w różnym wieku. Dlatego znajdziemy tu także labirynt ze stanowiskami sensorycznymi, który rozwija umiejętności dedukcji i zmysły. Dla najmłodszych jest dziecięcy tor przeszkód, gdzie mogą rozwijać swoją sprawność fizyczną, a także elementy parku linowego. Natomiast dla tych nieco starszych, miasteczko ruchu drogowego, gdzie można zdobyć uprawnienia do jazdy na rowerze i pojazdach akumulatorowych.

WIADOMOŚCI JASIENICA:

Poniżej przedstawiamy film i grafikę przedstawiające opisany projekt.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt