W Istebnej powstanie zewnętrzny Park Wodny z ”wiszącym basenem”

park wodny istebna
Kompleks Istebna Zagroń

Istebna, rozwijając swoją ofertę zarówno zimową jak i letnią, staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na turystycznej mapie Polski. Inwestycje takie jak nowy zewnętrzny Park Wodny nie tylko wzbogacą ofertę miejscowości, ale również podkreślają jej unikatowy charakter i potencjał.

Istebna z pięknymi krajobrazami i bogactwem kulturowym

Istebna jest fascynującą miejscowością górską, która znajduje się na skraju Beskidu Śląskiego. Stanowi część tzw. Beskidzkiej Trójwsi razem z Koniakowem i Jaworzynką. Region ten jest ceniony za swoje niezwykłe piękno krajobrazu oraz za bogatą i wciąż prężnie funkcjonującą kulturę góralską, co sprawia, że jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc do odwiedzenia w Polsce. W minionym roku, Istebna została wyróżniona przez Światową Organizację Turystyki. Opublikowała ona zestawienie najlepszych turystycznych wsi na świecie, a także listę 20 „miejsc z potencjałem”. W tym drugim zestawieniu znalazła się Istebna obok urokliwych wsi w Portugalii, Włoszech, na Cyprze czy w Ameryce Południowej.

Istebna z atrakcjami dla turystów

To właśnie w Istebnej znajduje się Kompleks Istebna Zagroń, który oferuje szerokie stoki doskonałe zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i tych stawiających na nartach pierwsze kroki. Dzięki czteroosobowej kolejce linowej oraz wyciągowi orczykowemu każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie tu coś dla siebie. Co więcej, Istebna może poszczycić się jedną z najszerszych tras narciarskich w Polsce, co stanowi o jej wyjątkowości na tle innych ośrodków narciarskich.

Oprócz zimowych atrakcji, Kompleks Istebna Zagroń oferuje bogatą ofertę całoroczną. Hotel, centrum zdrowia i rehabilitacji oraz kryty Park Wodny “Olza”. To miejsce, w którym znajdziemy zjeżdżalnię, jacuzzi, leżaki z masażami wodnymi oraz brodzik dla dzieci. Dostępne są również sauny, tężnia solna i grota solna, co czyni ośrodek atrakcyjnym o każdej porze roku.

Nowa atrakcja w Istebnej - zewnętrzy Park Wodny

Nową inwestycją, która ma jeszcze bardziej wzbogacić ofertę Istebnej, jest zewnętrzny Park Wodny. Obiekt ten będzie dysponować trzema basenami, z wodnym barkiem, z niezliczoną ilością miejsc masujących oraz z tzw. “wiszącym basenem”, który będzie kilka metrów nad ziemią, co z pewnością stanie się unikatową atrakcją regionu. Wizja basenów działających przez cały rok, w połączeniu z wodnym placem zabaw dla dzieci i strefą SPA “4 Żywioły”, zapowiada nowy rozdział w historii miejscowości. Zainwestowanie w takie atrakcje świadczy o zrozumieniu potrzeb współczesnych turystów szukających unikalnych doświadczeń.

foto. Kompleks Istebna Zagroń

Otwarcie zewnętrznego Parku Wodnego w Istebnej

Prace nad nową atrakcją rozpoczną się w najbliższym miesiącu, co wiąże się z ograniczeniami dostępu do niektórych istniejących atrakcji, takich jak Ogród Natural Park czy zewnętrzna strefa SPA. Najbardziej intensywne prace zaplanowano na nadchodzącą wiosnę, jednak zapewniono, że nie będą one znacząco utrudniać działalności ośrodka. Otwarcie nowego parku wodnego planowane jest na przełom maja i czerwca 2025 roku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt