W Grupie Beskidzkiej GOPR pojawił się najmłodszy czworonożny ratownik – [FOTO]

foto. GOPR Beskidy

Zawrat to imię najmłodszego czworonożnego ratownika szkolącego się w Grupie Beskidzkiej GOPR. Pod opieką przewodniczki Magdy Asman, będzie szkolił się razem z 3-letnią Milką. W przyszłości będzie pomagał ratownikom.

Zawrat i Milką: Partnerzy na Ratunek

Zawrat (labrador retriever),  razem ze swoją nieodłączną towarzyszką, 3-letnią Milką (border collie) stanowią zespół, który będzie w przyszłości wspólnie pracował podczas rzeczywistych akcji ratunkowych. Ta niezwykła para jest przykładem niewiarygodnej więzi między człowiekiem a psem, która ma ogromne znaczenie podczas ratowania życia.

foto. GOPR Beskidy

Magda Asman: Przewodniczka i Trenerka

Magda Asman, doświadczona przewodniczka GOPR, pełni rolę przewodniczki i trenerki dla Zawrata. Jej doświadczenie, wiedza i oddanie stanowią solidną podstawę procesu szkoleniowego. Magda nie tylko przekazuje swoją wiedzę Zawratowi, ale także buduje z nim głęboką relację opartą na zaufaniu i zrozumieniu.

foto. GOPR Beskidy

Etapy szkolenia ratowniczego

Szkolenie Zawrata to prawdziwa podróż, która wymaga ogromnej determinacji i zaangażowania. Wczesne etapy obejmują naukę posłuszeństwa, reagowania na polecenia i rozwijanie zdolności do pracy w zespole. Późniejsze etapy koncentrują się na specjalistycznych umiejętnościach, takich jak poszukiwanie osób zaginionych w trudnych warunkach terenowych czy udzielanie pierwszej pomocy. Wyszkolenie to przewiduje około 3 lat intensywnej pracy, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu i poświęceniu ze strony trenerów oraz samego Zawrata.

foto. GOPR Beskidy

Źródło: GOPR Beskidy

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt