W ferie zimowe 2024 dzieci i młodzież podróżują pociągiem za złotówkę!

foto: wsb.edu.pl

Koleje Śląskie przygotowały wyjątkową promocję na ferie zimowe 2024, która ucieszy zarówno dzieci, młodzież, jak i rodziców. Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież do 18. roku życia będą mogły podróżować regionalnymi pociągami Kolei Śląskich za jedyną złotówkę. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie mieszkańców województwa śląskiego do korzystania z kolei jako środka transportu oraz promowanie aktywnego spędzania czasu podczas ferii.

Szansa na tanie podróże dla dzieci i dorosłych

Aby skorzystać z promocji, wystarczy zakupić bilet za złotówkę. Bilety można nabyć w kasach Kolei Śląskich lub w pociągu u drużyny konduktorskiej. Ważne jest, aby podczas podróży posiadać przy sobie dokument potwierdzający wiek, zgodnie z regulaminem akcji promocyjnych przejazdów “FERIE 2024”. Co ważne, oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych. Promocja jest dostępna dla dzieci w wieku przedszkolnym od czwartego roku życia, ponieważ dzieci młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100%, co oznacza, że ich podróże Kolejami Śląskimi są zawsze bezpłatne.

Nie tylko dzieci mogą korzystać z ulg oferowanych przez Koleje Śląskie. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia, mogą skorzystać z oferty “Rodzina”. To stała oferta obowiązująca przez cały rok, umożliwiająca zakup biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżują z dzieckiem.

Rosnąca popularność podróży koleją

Województwo śląskie może się pochwalić rosnącą popularnością podróżowania koleją. W 2023 roku rekordowa liczba 22 milionów pasażerów wybrała się na podróż Kolejami Śląskimi.

– Coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. W 2023 roku uczyniło tak rekordowe 22 mln pasażerów. Wspólnie z naszym regionalnym przewoźnikiem regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie i wakacje, aby promować ten środek transportu wśród najmłodszych. Dzieci i kolej łączy to, że są przyszłością naszego regionu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Za złotówkę dojedziemy m.in. codziennym bezpośrednim pociągiem do Zakopanego.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt