W Brennej powstanie pierwsza kolej krzesełkowa – Ski Dolina Świniorka

Dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców oraz turystów. Już w tym roku powstanie nowa, zarazem pierwsza kolej krzeselkowa w Brennej. O inwestycji poinformował ośrodek Ski Dolina.

Historia rozwoju ośrodka narciarskiego Ski Dolina Świniorka

Początki Ski Doliny Świniorki były skromne. Aby skorzystać z jedynego wyciągu talerzykowego, trzeba było wędrować pieszo do połowy góry, o ile droga na to pozwalała. Wszystko to zmieniło się w roku 2007, kiedy to ośrodek przeszedł pierwszą poważną modernizację. Powstał drugi wyciąg z doliny do połowy góry oraz mały wyciąg przeznaczony do nauki jazdy na nartach. Rok później uruchomiony został trzeci duży wyciąg talerzykowy na szczycie.

 Niestety, w ostatnich latach oba wyciągi talerzykowe zlokalizowane w górnej części trasy Ski Doliny Świniorki nie były czynne. Ośrodek udostępnia teraz jeden wyciąg talerzykowy prowadzący od kas do połowy góry, na trasie o długości około 500 metrów. Dodatkowo, dostępny jest wyciąg zaczepowy oraz taśma obsługująca zarówno początkujących narciarzy, jak i tych, którzy preferują snowtubing.

Kolej krzesełkowa w Brennej - 4 osobowa o długości 800 metrów

W sezonie 2024/2025 Ski Dolina Świniorka wprowadzi wiele nowości, które zapewnią jeszcze lepsze warunki narciarskie.  Powstanie pierwsza kolej krzesełkowa w Brennej, o długości ponad 800 metrów, mieszcząca 4 osoby. To ogromne osiągnięcie dla lokalnej społeczności, która przez wiele lat mogła tylko podziwiać tego typu atrakcje w innych regionach. Teraz mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się komfortowym dostępem na szczyt Świniorki, korzystając z nowoczesnego wyciągu. 

Prace projektowe związane z budową kolejki krzesełkowej rozpoczęły się na początku drugiego kwartału 2023 roku i postępują zgodnie z planem. Ośrodek otrzymał już prawomocną decyzję środowiskową, co jest kluczowym krokiem w procesie inwestycji. Ponadto, wniosek o pozwolenie na budowę został złożony wraz z kompletną dokumentacją projektową. Kolejne prace związane z inwestycją rozpoczną się już w marcu, a uruchomienie wyciągu zaplanowano na przyszły sezon zimowy 2024/25.

Ponowne uruchomienie wyciągu talerzykowego

Wraz z budową kolei krzesełkowej realizowane będą inne inwestycje związane między innymi z rozbudową systemu naśnieżania oraz zaplanowano ponowne uruchomienie wyciągu talerzykowego w górnej części stacji wraz z nową trasą zjazdową. To znaczące ulepszenie infrastruktury narciarskiej, które przyciągnie miłośników sportów zimowych z całej Polski.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry