W Bielsku-Białej ruszyła budowa cerkwi – stawiana jest konstrukcja ścian

foto. Parafia Prawosławna w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej, w rejonie ulic Rysiej i Jeżynowej, rozpoczęła się budowa długo oczekiwanego kościoła prawosławnego. Aktualnie trwają prace związane z ustawieniem tymczasowej cerkwi, której budowa ruszyła początkiem lutego, zamiast jak pierwotnie planowano – jesienią

Ruszyła budowa kościoła prawosławnego w Bielsku-Białej

Prace rozpoczęły się od przygotowania wjazdu oraz parkingu pod cerkiew tymczasową. Ze względu na specyficzne warunki terenowe, konieczne było utwardzenie wjazdu i parkingu, aby umożliwić dostęp do działki nawet w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu inwestycja może być realizowana zgodnie z planem, a w przyszłości zostanie wykorzystany pod miejsca parkingowe dla wiernych przybywających na nabożeństwa autami.

foto. Parafia Prawosławna w Bielsku-Białej

W najbliższym czasie na terenie budowy zostanie ustawione ogrodzenie, a obszar będzie monitorowany, co zwiększy bezpieczeństwo prac budowlanych. 

Ostatnio rozpoczął się kolejny etap budowy, w ramach którego ułożono podwaliny i postawiono szkielet trzech ścian. Prace zostaną wznowione wkrótce, a wsparcie w ich realizacji udzielą parafianie z Zaścianek.

Cały proces budowy ma zakończyć się w 2026 roku. Wtedy to miejscowa społeczność prawosławna będzie mogła cieszyć się własną, piękną cerkwią. To wielkie wydarzenie dla wiernych, którzy od lat oczekiwali na tę inwestycję, która stanie się ważnym punktem życia religijnego miasta.

Źródło: Parafia Prawosławna w Bielsku-Białej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry