W Bielsku-Białej powstanie nowy blok z mieszkaniami na wynajem.

W Bielsku-Białej, będzie miała miejsce wielka inwestycja w postaci czterokondygnacyjnego bloku mieszkalnego. Projekt zakłada stworzenie 28 komfortowych mieszkań, które zostaną wykończone ,,pod klucz”. Wartość tej imponującej inwestycji, opiewa na blisko 16 mln złotych.

W Bielsku-Białej powstanie nowoczesny blok. Zostanie również dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wiosną, spółka SIM Śląsk Południe złożyła wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę bloku przy ul. Stażystów i pomyślnie je uzyskała. Nowoczesny blok stanie na trzech działkach o łącznej powierzchni około 2400 mkw. w dzielnicy Komorowice. Planowana jest budowa czterokondygnacyjnego budynku, w którym znajdzie się 28 mieszkań. Każde z pięter składać się będzie z siedmiu mieszkań: trzy mieszkania 3-pokojowe oraz cztery mieszkania 2-pokojowe, o metrażach od 36 do 60 mkw. Blok zostanie również wyposażony w garaż podziemny, oferujący aż 21 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Ponadto, lokalni mieszkańcy otrzymają dostęp do komórek lokatorskich oraz pomieszczeń technicznych. 

Projekt przewiduje dostosowanie budynku do różnych potrzeb mieszkańców. Na parterze klatki A (północnej) zaprojektowano dwa mieszkania w pełni dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto, obie klatki wyposażone zostaną w dźwigi obsługujące wszystkie kondygnacje oraz przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich i noszach. 

Innowacyjna Konstrukcja: Ekologia i Energooszczędność

Architekci zadbali również o optymalne nasłonecznienie mieszkań oraz ekologię budynku. Blok zostanie wzniesiony w systemie drewnianym, szkieletowo-modułowym. Ten nowoczesny podejście do budownictwa gwarantuje szybki proces budowy oraz przekłada się na ekologiczność i niską emisję. Dzięki temu, mieszkańcy mogą liczyć na niższe koszty eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych budynków. SIM Śląsk Południe jako pierwsza spółka w województwie śląskim wprowadza ten innowacyjny system budownictwa.

Koszt i termin realizacji inwestycji

Szacowana wartość całej inwestycji wynosi prawie 16 mln złotych. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, co stanowi ważne wsparcie dla projektu. Planuje się rozpoczęcie budowy na początku przyszłego roku, a mieszkania mają zostać wykończone i oddane do użytku w ostatnim kwartale 2025 roku.

foto. bielsko.biala.pl

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

Źródło: bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry