W Bielsku-Białej powstanie hala sportowa – WIZUALIZACJE

foto. BTS Rekord Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej powstanie specjalistyczna hala sportowa przeznaczona do szkolenia w futsalu dla kadr Polski i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rekord oraz organizacji spotkań rangi mistrzowskiej. To ogromny krok naprzód dla BTS Rekordu.

Hala Sportowa do futsalu w Bielsku-Białej

Janusz Szymura, prezes klubu Rekord Bielsko-Biała, od dłuższego czasu dążył do pozyskania środków na przebudowę lub budowę nowej hali sportowej.

– Z futsalem jesteśmy związani od samego początku tej dyscypliny w naszym kraju. Tak się składa, że aktualnie spośród wszystkich uczestników rozgrywek FOGO Futsal Ekstraklasy dysponujemy najmniejszą halą. – mówi

Obecna hala przy ulicy Startowej 13, znana fanom sportu od lat 70-tych, zostanie wyburzona, a na jej miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt. Ten nowy kompleks będzie dostosowany do wymogów organizacji spotkań o randze międzynarodowej i do przepisów UEFA. Wielkość boiska to 40 metrów długości i 20 metrów szerokości, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Będzie również dużo miejsca dla ławek rezerwowych oraz dla obsługi technicznej meczów. Dodatkowo obiekt będzie gotowy do emisji telewizyjnych, co jest istotne dla rozwoju futsala w Polsce.

Jednym z najważniejszych aspektów nowej hali jest syntetyczna nawierzchnia do gry w futsal firmy “Mondo.” To najnowocześniejsza nawierzchnia, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających zawodników. Klub Rekord Bielsko-Biała liczy na wsparcie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej na każdym etapie realizacji projektu. Rekord Bielsko-Biała chce, aby nowa hala oferowała trzykrotnie więcej miejsc dla widzów – 500 miejsc siedzących i 250 stojących. 

Termin rozpoczęcia i wsparcie finansowe

Rozpoczęcie inwestycji jest zaplanowane na późną wiosnę 2024 roku, a nowa hala ma być gotowa na rozpoczęcie sezonu ligowego 2025/2026. Klub Rekord Bielsko-Biała będzie musiał rozgrywać swoje mecze w hali pod Dębowcem.

Wsparcie finansowe na ten projekt wyniesie 10 000 000 zł z budżetu państwa, ale to tylko część tzw. zabezpieczenia finansowego inwestycji. Istnieje konieczność dokładnego przeanalizowania kosztorysów, co oznacza, że może być potrzebne dodatkowe finansowanie. Obecnie nie wybrano jeszcze wykonawcy, ale całość inwestycji ma zamknąć się w kwocie 25 000 000 zł.

wizualizacje/źródło: BTS Rekord Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt