W Bielsku-Białej doszło do kradzieży w sklepie – mężczyzna został zatrzymany

zdjęcie ilustracyjne foto. policja.pl

W dniu 1 stycznia 2023 roku w Bielsku-Białej przy ul. Saperów doszło kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych. Mężczyzna 32 – latek został zatrzymany przez policjantów zaraz po dokonaniu kradzieży. Jak się później okazało to nie jedyne przewinienia, które zatrzymany miał na swoim sumieniu.

Mężczyzna dokonał kradzieży w sklepie - to nie jedyne jego przewinienie

W Nowy Rok w jednym ze sklepów spożywczych w Bielsku-Białej przy ul. Saperów doszło do kradzieży rozbójniczej towarów o wartości 145 złotych. Podejrzany o kradzież jest 32 – latek mieszkaniec Bielska-Białej. Kradzież rozbójniczą charakteryzuje okoliczność, w której sprawca nie ogranicza się do zwykłej kradzieży, lecz stosuje dodatkowo przemoc bądź grozi jej użyciem. Zachowanie takie penalizuje art. 281 kodeksu karnego i wskazuje, że zachowanie takie podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 – ciu.

W toku dalszych działań operacyjnych policjanci ustalili, że mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 23 grudnia 2023 roku dokonał zaboru w celu przywłaszczenia artykułów drogeryjnych o łącznej wartości 1600 złotych, w jednej z bielskich drogerii, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy użył przemocy wobec pracownicy drogerii, w ten sposób, że odepchnął pokrzywdzoną rękoma.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na wniosek Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ w Bielsku-Białej, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na okres 3 miesięcy.  

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt