UWAGA: Wydano najwyższy stopień ostrzeżenia – czeka nas pogodowy Armagedon

burza
foto: FB Łowcy Burz Podbeskidzie

Aktualne prognozy meteorologiczne wydane przez IMGW donoszą o wydaniu najwyższego poziomu ostrzeżenia dla naszego regionu. Zgodnie z przekazanymi danymi, z południowej części Słowacji na północ naszego obszaru przemieszczają się burze, którym mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz gradu. 

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, z możliwością osiągnięcia wysokości od 80 mm do 100 mm. Warto podkreślić, że oprócz obfitych opadów deszczu, burze mogą generować także porywy wiatru o prędkości nawet do 80 km/h.

IMGW informuje, że komunikat został przygotowany na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Warto jednak mieć na uwadze, że lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany, a sytuacja może ulegać zmianom w miarę przemieszczania się burz.

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Silny deszcz z burzami

stopień: 3
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 80 km/h, możliwy grad.

Ważne:
Od: 2023-08-05 16:00
Do: 2023-08-06 16:00

Łowcy Burz Podbeskidzie ostrzegają przed lokalnymi podtopieniami

“W stronę Polski zmierza niż genueński wraz z systemem frontów atmosferycznych niosący spore ilości wilgoci. Pojawią się burze z ulewnym deszczem, a następnie porcja opadów wielkoskalowych. Spodziewana suma opadów do niedzielnego wieczora wyniesie przeważnie do 50-70mm, lokalnie może spaść jeszcze więcej deszczu. Mogą pojawiać się podtopienia na obszarach zurbanizowanych.
Pierwsza porcja opadów powinna się pojawić u nas w sobotę rano, następnie w sobotni wieczór możliwe burze z ulewnym deszczem. W niedzielę przeważnie ciągłe opady deszczu, chwilami o silnym natężeniu.”- piszą Łowcy Burz Podbeskidzie. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry