UWAGA: Na ulice naszego regionu wyjadą pojazdy wojskowe!

Od 12 lutego 2024 roku na drogach Polski, w tym na drogach naszego regionu, można spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów wojskowych. To związane jest z rozpoczęciem ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24) oraz DRAGON-24 (DR-24).

Ruch pojazdów wojskowych na drogach naszego regionu

Ćwiczenia STDE-24, które będą trwały w pierwszej połowie 2024 roku, są częścią większej serii manewrów NATO. Polska, jako jeden z państw-gospodarzy, będzie przyjmować znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. W ramach tych ćwiczeń planowane są także polskie manewry narodowe o nazwie DRAGON-24.

Przez niemal wszystkie województwa, autostrady, drogi ekspresowe oraz drogi krajowe będą się przemieszczać kolumny wojskowych pojazdów. Ruch ten będzie trwał od połowy lutego do końca maja. Kluczowym elementem będzie również przetrenowanie przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności, a każdy z nas o to aby nie publikować zdjęć pojazdów wojskowych

Aby zminimalizować utrudnienia dla zwykłych użytkowników dróg, kolumny wojskowych pojazdów będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową oraz pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego. Współpraca z Policją oraz lokalnymi władzami ma na celu zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa wszystkich uczestników drogi. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności, a każdy z nas o nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. […] Zwracamy się również z apelem o ochronę danych, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt