UWAGA: możliwy ruch pojazdów wojskowych i statków powietrznych w naszym regionie.

RUCHU POJAZDÓW WOJSKOWYCH I STATKÓW POWIETRZNYCH

W ten weekend, nasz region będzie świadkiem wyjątkowo wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych na drogach. Na niebie natomiast zobaczymy więcej samolotów i śmigłowców wojskowych.

Ruch Pojazdów Wojskowych na Drogach i na niebie w naszym regionie

W dniach od 4 do 6 sierpnia 2023 r. na drogach wszystkich województw, w tym śląska będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Warto pamiętać, że pojazdy te poruszać się będą głównie w godzinach nocnych, aby minimalizować utrudnienia w ruchu dla zwykłych użytkowników dróg. Jednakże, ze względu na wielkość i konieczność przemieszczania się na różne odległości, niektóre kolumny mogą również poruszać się w ciągu dnia i w godzinach szczytu natężenia ruchu.

Z kolei 7 sierpnia 2023r., w godzinach 8.00-12.00, nad Polską spodziewany jest również wzmożony ruch statków powietrznych. Samoloty i śmigłowce będą się przemieszczać na zgrupowania w ramach parady lotniczej. Dodatkowo, w dniach 8-13 sierpnia 2023r., piloci będą także realizować loty treningowe.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności, a każdy z nas o to aby nie publikować zdjęć pojazdów wojskowych

Wszystkim użytkownikom dróg zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie wjeżdżania pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Warto pamiętać, że w trakcie tego wydarzenia należy być wyjątkowo ostrożnym w publikowaniu informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk oraz ich lokalizację, daty i godziny przejazdów kolumn wojskowych oraz danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Wszystko to może mieć znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Prosimy również aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych – czytamy w komunikacie.

 Zabezpieczenie tego wyjątkowego ruchu zapewnią żandarmi wojskowi oraz pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Przygotowania do Wielkiej Defilady "Silna Biało-Czerwona"

Wszystkie te działania są związane z przygotowaniami do Wielkiej Defilady, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w ramach Święta Wojska Polskiego. To wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania potęgi polskiego wojska oraz uczczenia narodowych barw – biało-czerwonych.

W Bielsku-Białej również będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego. Tego dnia odbędzie się przemarsz wojska ulicami naszego miasta, a następnie rozpocznie się piknik z różnymi atrakcjami na terenach parku Słowackiego. Więcej szczegółów w poniższym artykule.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt