UWAGA: Mężczyzna z białego busa zaczepia dzieci i kręci wideo!

Na terenie miasta Bielsko-Biała doszło do sytuacji, w której mężczyzna podróżujący białym busem, zaczepiał dzieci. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Podejrzany mężczyzna zaczepia dzieci - policja otrzymała zgłoszenia

O zaistniałej sytuacji poinformowało Radio Bielsko. Jak piszą, odebrali kilka wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców Bielska-Białej, którzy twierdzą, że ich dzieci zostały zaczepione przez podejrzanego mężczyznę w białym busie przy ul. Lipnickiej. Z kolei w innym zgłoszeniu opisują zdarzenie, w którym mężczyzna miał kręcić wideo i proponować dziewczynce słodycze.

Policja otrzymała dwa podobne zgłoszenia dotyczące tego incydentu. W pierwszym przypadku, pomimo natychmiastowej interwencji, funkcjonariusze nie zastali żadnego mężczyzny w wskazanej lokalizacji.

Policjant odwiedził dzieci w przedszkolu

W odpowiedzi na te zgłoszenia, dzielnicowi z rejonu ul. Lipnickiej podjął działania, odwiedzając przedszkole zlokalizowane przy wspomnianej ulicy. Celem było edukowanie dzieci na temat zachowania w sytuacjach, kiedy obca osoba proponuje im słodycze lub oferuje podwózkę.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa dzieci jest kluczowym elementem zapobiegania takim incydentom. To nie tylko obowiązek służb, ale również odpowiedzialność społeczna każdego z nas, przede wszystkim rodziców. Oczywistość komunikacji z dziećmi na temat zagrożeń oraz rozwijanie ich świadomości to ważne działania, które mogą zapobiec niebezpiecznym sytuacjom.

Źródło: Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt