Utrudnienia w ruchu pociągów – możemy spodziewać się opóźnień

Koleje Śląskie
foto: Koleje Śląskie

Dziś, 2 sierpnia, nasz region będzie gościł najlepszych kolarzy świata, którzy wezmą udział w 80. edycji prestiżowego wyścigu kolarskiego – Tour de Pologne. W związku z przejazdem peletonu, w godzinach popołudniowych będziemy mogli spodziewać się sporych utrudnień w komunikacji kolejowej. 

Utrudnienia na drogach i w komunikacji kolejowej

Z uwagi na przejazd kolumny wyścigu przez różne trasy w regionie, nie unikniemy pewnych utrudnień na drogach i w komunikacji kolejowej. Organizatorzy współpracują z lokalnymi służbami, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo i minimalizować wpływ wyścigu na normalny ruch drogowy.

Warto zaznaczyć, że na etapie Pszczyna-Bielsko-Biała kolarze będą musieli przeciąć linię kolejową w aż dwunastu miejscach. Aby umożliwić im przejazd przez przejazdy kolejowo-drogowe, pewne odcinki linii kolejowych będą czasowo wstrzymywane na żądanie policji w godzinach 12:00 – 16:30. Dotyczy to odcinków Chybie – Pierściec, Skoczów – Goleszów, Goleszów – Ustroń, Ustroń – Ustroń Polana, Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko, Wilkowice Bystra – Łodygowice oraz Bielsko-Biała Główna – Bielsko-Biała Lipnik.

Zmiany w kursowaniu pociągów

Konieczność zatrzymania ruchu kolejowego może wpłynąć na plany podróży wielu pasażerów. Dodatkowe zatrzymania pociągów mogą powodować zmiany w ich kursowaniu, zwłaszcza na odcinkach objętych przejazdem kolumny wyścigu. W związku z tym, ważne jest, aby pasażerowie śledzili komunikaty od Kolei Śląskich i dostosowali swoje plany podróży do zaistniałych okoliczności.

Informacje o zmianach w komunikacji i ewentualnych utrudnieniach będą przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach, dostępne będą także na stronach internetowych Kolei Śląskich i innych przewoźników kolejowych oraz na Portalu Pasażera.

Jaką trasą przejadą dzisiaj kolarze w związku z Tour de Pologne? Przeczytasz o tym w poniższych artykułach.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt