Utrudnienia podczas Tour de Pologne 2023 w Bielsku-Białej – MAPA, TRASA

Tour de Pologne 2023 Bielsko-Biała
foto. Tour de Pologne

2 sierpnia 2023 roku w Bielsku-Białej odbędzie się V etap 80. edycji Tour de Pologne. To niezwykłe wydarzenie przyciąga uwagę wielu entuzjastów sportu. W związku z tym, pragniemy was poinformować o utrudnieniach w ruchu drogowym oraz przedstawić trasę, którą przemkną kolarze podczas tego prestiżowego wyścigu.

Trasa Tour de Pologne 2023

Start V etapu Tour de Pologne odbędzie się w Pszczynie, a meta zaplanowana jest w Bielsku-Białej. To nie lada gratka dla mieszkańców miasta, którzy będą mieli okazję zobaczyć najlepszych kolarzy świata rywalizujących na swoim terenie.

Przejazd peletonu przez Bielsko-Białą przewidziany jest między godzinami 15:30 a 17:00. Kolarze pokonają następujące ulice:

  1. ul. Żywiecka
  2. ul. PCK
  3. ul. Stefanii Sempołowskiej
  4. ul. Romana Dmowskiego
  5. ul. Stanisława Stojałowskiego
  6. ul. Wzgórze
  7. ul. Władysława Orkana
  8. ul. Jana III Sobieskiego
  9. ul. Marii Konopnickiej
  10. Al. gen. Władysława Andersa

Następnie kolarze trzykrotnie przejadą po pętli wokół Al. Armii Krajowej, ul. Karbowej i ul. Kolistej.

Utrudnienia w Ruchu Drogowym

Utrudnienia w ruchu drogowym będą nieuniknione, zwłaszcza w rejonie trasy wyścigu. Wyłączenie ruchu na trasie przewidziane jest na około godzinę przed przejazdem peletonu, czyli około godziny 14:30. Natychmiast po przejeździe ostatniego z kolarzy, ruch zostanie przywrócony. W tym czasie zamknięte zostaną również ulice poprzeczne dochodzące do trasy wyścigu.

Podczas przejazdu kolarzy, rondo Hulanka zostanie wyłączone z ruchu. Jedynie możliwość prawoskrętu z ul. Piastowskiej w ul. Cieszyńską będzie utrzymana. Zwracamy uwagę wszystkich kierowców, aby zachować szczególną ostrożność w okolicach ronda i stosować się do wskazań służb porządkowych.

tour de pologne 2023 bielsko biała

Zakaz Postoju Pojazdów

Również w dniu wyścigu obowiązywać będzie zakaz postoju pojazdów na ciągu ulic Władysława Orkana i Ludwika Waryńskiego. Zalecamy wszystkim kierowcom wcześniejsze zaparkowanie pojazdów poza obszarem objętym zakazem, aby uniknąć problemów podczas trwania wyścigu.

Tour de Pologne Junior 2023

Również 2 sierpnia 2023 roku, odbędzie się wyścig Tour de Pologne Junior. Uczestnicy tej prestiżowej imprezy będą rywalizować na trasie w Bielsku-Białej. W związku z tym, niektóre ulice również zostaną czasowo zamknięte dla ruchu pojazdów. Utrudnienia te potrwają od godziny 12:15 do 18:30 i obejmą ulice Gościnna, Karbowa oraz odcinek ulicy Kolistej od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej.

Całkowite zamknięcie Al. Armii Krajowej

Należy pamiętać, że z uwagi na organizację mety wyścigu w godzinach 5:00 do 20:00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na al. Armii Krajowej na odcinku od ronda przy ul. Gościnnej do ronda przy ul. Karbowej. Prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i zrozumienie dla tych utrudnień, które mają na celu umożliwienie bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia tej prestiżowej imprezy sportowej.

Utrudnienia w kursowaniu autobusów

Autobusy obsługujące linie komunikacyjne krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursowały bez zmian do momentu całkowitego zamknięcia dróg przez Policję (orientacyjna godzina zamknięcia — ok. 14:15/14:30) lub zostaną skierowane na trasy alternatywne. W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się ich opuszczenie przez pasażerów lub kontynuację jazdy.

Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego (na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic) będą skrócone do pętli, na których istnieje możliwość zawrócenia. Przywrócenie ruchu prognozowane jest po godzinie 17:00.

Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt