Zamknięcie ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Wyznaczono objazdy – MAPA

7 czerwca rozpoczęły się prace w związku realizacją kolejnego etapu rozbudowy ul. Warszawskiej. Mowa tu o 600m odcinku od rejonu skrzyżowania TESCO do skrzyżowania z ul. Sarni Stok.

 

Zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze polegające na wykonaniu przewiązek przez pas dzielący ul. Warszawskiej przy częściowym zajęciu jezdni wewnętrznych pasów ruchu. Przewiązki będą wykonywane w rejonie skrzyżowania ulic: Warszawska – Sarni Stok – Eugeniusza Kwiatkowskiego (przed skrzyżowaniem jadąc w kierunku Katowic) i w rejonie skrzyżowania ulic: Warszawska-zjazdy do centrów handlowych (przed skrzyżowaniem jadąc w kierunku Katowic).

Przypomnijmy, rozbudowa wschodniej 630m części ul. Warszawskiej była realizowana od połowy maja do listopada 2022r. Teraz przyszedł czas, na drugą stronę jezdni. 

14 czerwca nastąpi zamknięcie zachodniej jezdni ulicy Warszawskiej w kierunku centrum Bielska-Białej. Dwukierunkowy ruch odbywać się będzie na jezdni wschodniej w kierunku Katowic. Dostępne będą wszystkie relacje ruchu dostępne dotychczas, w wyłączeniem wjazdu w ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz lewoskrętu w ul. Okrężną jadąc w kierunku Katowic z wyłączeniem komunikacji publicznej. Objazdy dla zlikwidowanych relacji w lewo zostaną poprowadzone:
– Do ul. Sarni Stok od strony Centrum przez ulice: Czechowicką, Filarową, Sarni Potok,
– Objazd do ul. Kwiatkowskiego będzie funkcjonował zgodnie z istniejącym oznakowaniem wprowadzonym dla przebudowy obiektu mostowego,
– Ruch pieszy wzdłuż ul. Warszawskiej prowadzony będzie po chodniku znajdującym się po prawej stronie ulicy. Przejście na drugą stronę ulicy będzie się odbywało po istniejących przejściach w rejonie skrzyżowań. Dojście do ulic: Sarni Stok, Okrężna oraz przystanku autobusowego przy ul. Warszawskiej prowadzone będzie po istniejących chodnikach lub pasie wygrodzonym z jezdni.

Utrudnienia potrwają do połowy listopada tego roku.

Koszt inwestycji to 11,7 mln zł. Wykonawcą została spółka Eurovia Polska.

foto. MZD Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry