Utrudnienia na popularnym szlaku w Beskidach. Prace mogą potrwać aż do końca września.

foto. gorskasciezka.pl

Wrzesień może przynieść pewne utrudnienia dla miłośników górskich wędrówek. Szczególnie dotknie to turystów planujących wizytę na Malinowskiej Skale, popularnym szlaku turystycznym w Beskidach.

Malinowska Skała

Malinowska Skała, wznosząca się na wysokość 1152 m n.p.m., to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez wędrowców w Beskidach. Choć jej szczyt może wydawać się niepozorny, to rozlegają się z niego zapierające dech w piersiach widoki. Malinowska Skała przyciąga nie tylko entuzjastów górskich szlaków, ale także miłośników wschodów i zachodów słońca.

Utrudnienia na Niebieskim Szlaku

Najważniejszą informacją dla wszystkich planujących wędrówkę na Malinowską Skałę jest fakt, że na niebieskim szlaku turystycznym PTTK, prowadzącym od Malinowa na Malinowską Skałę, mogą wystąpić utrudnienia do końca września 2023 roku. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Nadleśnictwo Bielsku.

Te utrudnienia są wynikiem prac z zakresu zagospodarowania lasu, które prowadzone będą na terenie leśnictwa Salmopol. Mimo że prace te mogą wpłynąć na dostępność niebieskiego szlaku, warto pamiętać, że ich celem jest ochrona i zachowanie piękna beskidzkiego krajobrazu.

Szlaki Turystyczne do Malinowskiej Skały

Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z wędrówki na Malinowską Skałę pomimo utrudnień na niebieskim szlaku, istnieje kilka innych rozwiązań. 

  1. Ze Skrzycznego i Baraniej Góry – Zielony Szlak

  2. Przełęcz Salmopolska – Czerwony Szlak

  3. Dolina Zimnika – Żółty Szlak

Więcej na temat Malinowskiej Skały możecie przeczytać w artykule poniżej. Znajdziecie tam szczegółowy opis szlaków. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt