Uszkodzony gazociąg w Żywcu – sytuacja została już opanowana

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w nocy w Żywcu. Podczas remontu doszło do awarii gazociągu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. 

Awaria gazociągu w Żywcu

W nocy z 11 na 12 lipca ok. godz. 23:30 doszło do awaryjnej sytuacji na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Sienkiewicza w Żywcu. Jak poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żywcu Tomasz Kołodziej, uszkodzenie nastąpiło w wyniku pracy wiertnicy, która nieumyślnie uszkodziła rurę gazociągu, powodując intensywne wyciekanie gazu, co wymagało natychmiastową reakcję służb ratunkowych. 

W wyniku tego incydentu zostały całkowicie zablokowane dwie ulice: Żeromskiego – od stadionu TS Koszarawa oraz Sienkiewicza – od stacji Orlen. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, służby ratunkowe przeprowadziły ewakuację 50 osób zamieszkujących okoliczne kamienice. Ok. 20 osób przebywało w Zajeździe Maxim, reszta udała się do swoich rodzin.

O zaistaniałej sytuacji poinformował również Burmistrz Antoni Szlagor.

Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Sienkiewicza doszło do uszkodzenia gazociągu. Trwa akcja służb ratowniczych. Skrzyżowanie Sienkiewicza/Żeromskiego oraz odcinek drogi od stacji Orlen do skrzyżowania zostało całkowicie wyłączone z ruchu. W związku z tym prosimy kierowców o kierowanie się na inne trasy. Zamknięcie dróg będzie obowiązywać do odwołania, do czasu usunięcia awarii.

Na miejsce wezwano pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu oraz pogotowie energetyczne, które na czas prowadzonych działań odcięło dopływ prądu w rejonie działania służb. Z kolei działania strażaków polegały na przewietrzeniu i sprawdzeniu kamienic na zawartość gazu. 

Po zakończonych działaniach, które trwały do godz. 4.00, mieszkańców wpuszczono do swoich domów.

Godz. 11:00: Na miejscu prowadzone są działania w celu naprawienia uszkodzonego gazociągu, skrzyżowanie ulic Żeromskiego oraz Sienkiewicza w dalszym ciągu są zamknięte. W znacznej części miasta (poza dzielnicą Zabłocie) wyłączony jest również dostęp do gazu. Prawdopodobne przywrócenie dostaw gazu nastąpi dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Godz. 22:00: Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Żeromskiego jest już przejezdne. Ukończono usuwanie awarii w związku z uszkodzeniem sieci gazowniczej.

foto. OSP Żywiec-Oczków

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry