Ustroń: Tragiczny w skutkach pożar – nie żyje jedna osoba

Dziś około godziny 5 nad ranem w Ustroniu przy ulicy Lipowej, wybuchł pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. Niestety, w pożarze zginęła 69-letnia Kobieta.

Strażacy otrzymali zawiadomienie o zadymieniu jednego z domów mieszkalnych na ulicy Lipowej. Budynek podzielony był na dwa niezależne mieszkania – jego górne kondygnacje zamieszkuje 4-osobowa rodzina, a na parterze mieszkała 69-latka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili zadymienie na poddaszu, wynikające z pożaru w kotłowni. Ratownicy przystąpili do gaszenia ognia, a także przeszukiwania pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu.

Rodzinie udało ewakuować się z płonącego budynku. 

“W jednym z pomieszczeń obok kotłowni strażacy znaleźli kobietę, u której nie stwierdzili funkcji życiowych. Została ona natychmiast ewakuowana na zewnątrz, a przybyli na miejsce ratownicy przystąpili do resuscytacji. Niestety, kobiety nie udało się uratować. Zmarłą była 69-latka zamieszkująca mieszkanie na parterze”- poinformował, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej, Michał Pokrzywa. 

w akcji która trwała około trzy godziny ,wzięło udział 7 zastępów i 30 strażaków. Czteroosobowa rodzina wróciła do swojego mieszkania.

foto OSP KSRG Ustroń Centrum

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt