Ustroń pogrążony w żałobie – po wybuchu nie żyją dwie osoby

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godź 10. W budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. W akcji trwającej ponad 8 godzin brało udział 40 zastępów straży pożarnej, 150 ratowników, policja, ratownicy medyczni, pogotowie gazowe oraz inne służby.

W niedzielę 4 grudnia 2022 roku o godzinie 9.51 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu i zawaleniu się budynku dwurodzinnego na ul. Polańskiej w Ustroniu. Pierwsze zastępy straży pożarnej na miejsce przybyły o godzinie 9.55.

Z miejsca zdarzenia strażacy ewakuowali jedną osobę, która została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Trwają poszukiwania dwóch osób, które mogły znajdować się w budynku w trakcie zdarzenia. Dyżurni Stanowiska Kierowania Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na miejsce zadysponowali Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą z Jastrzębia – Zdroju wraz z trzema psami ratowniczymi oraz siły i środki spoza powiatu w ramach Śląskiej Brygady Odwodowej.

Około 17:30 odnaleziono pierwszą z dwóch poszukiwanych osób. Niestety była to ofiara śmiertelna. Kilkanaście minut później, pod gruzami odnaleziono ciało drugiego mężczyzny. 

Na miejscu zdarzenia obecny był Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z zastępcą st. bryg. Mirosławem Synowcem oraz Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz. Na miejscu działało: 40 zastępów staży pożarnej, 150 ratowników, policja, PRM, pogotowie gazowe, zarządzanie kryzysowe, PINBud.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry