Uratowali życie desperata: szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii

W nocy z 11 na 12 czerwca doszło do dramatycznej sytuacji na wiadukcie nad drogą krajową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji policji udało się uratować mężczyznę, który chciał zakończyć swoje życie.

Desperat groził, że skoczy...

Około północy, dyżurny bielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który znajdował się przy barierkach na wiadukcie i miał zamiar popełnić samobójstwo. Zgłoszenie to wymagało natychmiastowego działania, dlatego dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z czechowickiego komisariatu.

Na widok nadjeżdżających policjantów, mężczyzna zaczął wspinać się na ekran akustyczny i próbował skoczyć. Szybka reakcja mł. asp. Dariusza Nowaka oraz st. post. Rafała Kusia pozwoliła uniknąć tragedii. Funkcjonariusze skutecznie powstrzymali mężczyznę przed skokiem, ratując tym samym jego życie.

Na miejsce zdarzenia wezwano także zespół ratownictwa medycznego. Medycy, w asyście policjantów, udzielili desperatowi pierwszej pomocy. Dzięki sprawnej akcji ratunkowej, mężczyzna został bezpiecznie przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał dalszą pomoc medyczną i psychologiczną.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt