Uniwersytet Medyczny w Bielsku-Białej – Znana jest lokalizacja !

Ruszyła oficjalna rekrutacja na studia w nowej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bielsku-Białej, co jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem lekarskim. 

W Bielsku-Białej już wkrótce zostaną uruchomione jednolite studia magisterskie na kierunku lekarskim. Studenci będą mieli okazję zdobyć wiedzę na poziomie akademickim i przygotować się do pracy w branży medycznej. Na rok akademicki 2023/24 uczelnia planuje przyjąć 75 studentów na kierunek lekarski, w tym 51 osób na studia stacjonarne oraz 24 na studia niestacjonarne.

Warto jednak pamiętać, że uruchomienie kierunku będzie możliwe po uzyskaniu zgody właściwego ministra. Studia trwają aż 12 semestrów i obejmują wiele przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych. Plan studiów uwzględnia również praktyki zawodowe, które odbywać się będą w okresie wakacyjnym.

Dzięki podpisanym umowom, bazą do prowadzenia zajęć klinicznych będą: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej oraz Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

Uniwersytet Medyczny w Bielsku-Białej - LOKALIZACJA

Planowana siedziba bielskiej filii to budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej 45 – informuje rzeczniczka prasowa SUM Agata Pustułka. 

Wcześniej mówiło się o umieszczeniu wydziału lekarskiego w budynku przy placu Marcina Lutra, zaś docelową siedzibą SUM w Bielsku-Białej ma być kompleks budynków na placu Fabrycznym, który wymaga jednak gruntownej modernizacji.

W budynku  przy ulicy 1 Dywizji Pancernej znajdzie miejsce dziekanat, dostosowane do prowadzenia kierunku lekarskiego sale seminaryjne, sale ćwiczeniowe i laboratoria. Planowana jest biblioteka i czytelnia z miejscem odpoczynku.

Terminy ogłoszenia list rankingowych wraz z terminem składania dokumentów:

I lista rankingowa 18.07.2023 przyjmowanie dokumentów 19.07-21.07.2023,
II lista rankingowa 25.07.2023 przyjmowanie dokumentów 26.07-28.07.2023,
III lista rankingowa 01.08.2023 przyjmowanie dokumentów 02.08-04.08.2023.

Termin rejestracji elektronicznej, dokonania opłaty rekrutacyjnej oraz uzupełnienia wyników z matury trwa od 28 kwietnia do 12 lipca.

foto: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt