Unikatowe krzesła wystawione na licytacje WOŚP

Już po raz siódmy w Galerii Sfera odbędzie się licytacja unikatowych krzeseł stworzonych przez licealistów. Dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja upcyklingowych krzeseł rozpocznie się 28 stycznia o godz. 15.00.

Licytacja unikatowych krzeseł w Galerii Sfera

Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej już po raz siódmy zaprezentowały krzesła, które dzięki wyobraźni młodych artystów zyskały drugie życie. Efekty ich pracy można oglądać w Galerii Sfera od 23 stycznia, a zakupić podczas specjalnej charytatywnej licytacji, która odbędzie się 28 stycznia o godzinie 15.00 we foyer Galerii II. Całkowity dochód ze sprzedaży – podobnie jak w poprzednich latach – zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwsza edycja akcji upcyklingowej Krzesła dla WOŚP odbyła się w 2017 roku – już wtedy środki ze sprzedanych dzieł trafiły do WOŚP. Podczas tegorocznej edycji uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej przygotowali łącznie aż 22 projekty krzeseł. Powstały one w ramach zajęć podstaw projektowania i były realizowane przez wiele godzin w trakcie lekcji, ale także poza nimi.

– Zajęcia, w wyniku których powstały te wspaniałe krzesła, to efekt współpracy trzech podmiotów, którym przyświecają te same wartości i cele: troska o środowisko, rozwój młodych talentów i chęć niesienia pomocy innym – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek. – Już po raz siódmy uczestnicy akcji zamienili używane krzesła w prawdziwe dzieła sztuki. Co najważniejsze, są to dzieła, które mogą kogoś uratować – dochód z ich sprzedaży tradycyjnie zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w licytacji, która odbędzie się już 28 stycznia w Galerii Sfera.

Jak co roku, Galeria przekazała używane krzesła, które dzięki umiejętnościom młodych artystów zostały poddane niezwykłej metamorfozie.

– Każda realizacja to autorski, oryginalny pomysł, który był rozwijany aż do momentu powstania najlepszej wersji – mówi wicedyrektor szkoły Agata Ruman. – Warty podkreślenia jest fakt, że akcja kontynuowana jest nieprzerwanie od 2017 roku i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem naszych uczniów. To również znakomita okazja do wykorzystania umiejętności, jakie posiadają młodzi adepci sztuki, w celu wsparcia tak pięknej inicjatywy, jaką jest WOŚP – dodaje.

– Młodzi z Plastyka po raz kolejny udowodnili, że drzemią w nich niezmierzone pokłady kreatywności, a drugiej strony, że mają wielkie serca i chcą się angażować społecznie. Akcje z pewnością były ciekawym punktem na ścieżce ich artystycznego rozwoju, zwłaszcza że zakładały stylistyczną dowolność. Te krzesła są pełne dobra, talentu i zaangażowania. Bardzo dziękujemy! – mówi prezes Fundacji ARKA Wojciech Owczarz.

Licytacja upcyklingowych krzeseł rozpocznie się 28 stycznia o godz. 15.00 w Galerii Sfera. Do zdobycia są m.in. krzesła z motywami zwierzęcymi, geometrycznymi, kosmicznymi i industrialnymi, wykonane pod wpływem różnorodnych inspiracji. Wszystkie przygotowane są do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.

źródło UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt